Jaka zmywarka do zabudowy 45 cm? Jaka najlepsza? Ranking zmywarek!

 

Posiadanie zmywarki do naczyń stało się już standardem. Są to urządzenia, które pomagają higienicznie i skutecznie wyczyścić brudne naczynia, oszczędzając tym samym nasz czas. Wybierając zmywarkę, należy poznać jej cechy i funkcje, aby dopasować optymalne parametry pracy zmywarki z aktualnymi potrzebami domowników.

Ranking 5 zmywarek do zabudowy 45 cm

 Na jakie cechy i parametry powinno się zwrócić uwagę, wybierając zmywarkę do zabudowy?

Urządzając kuchnie, warto zastanowić się, ile miejsca możemy przeznaczyć na urządzenie zmywające. Należy zoptymalizować zużycie energii, ilość miejsca oraz nasze potrzeby, aby zmywarka stała się funkcjonalnym sprzętem AGD, a nie kolejnym zbędnym wydatkiem.

Pojemność to najpopularniejszy parametr tego typu urządzeń. Określając ilość naczyń, którą jest w stanie jednorazowo pomieścić zmywarka, możemy porównać, z jakiej ilości naczyń korzystamy i jak to przeniesie się na użytkowanie sprzętu AGD.

Klasa energetyczna to kolejny ważny parametr. Oznaczany literami od A+++ do G. Jest to stosunek rocznego zużycia energii przez urządzenie do standardowego zużycia energii inne przez tego typu sprzęty. Klasa A+++ to urządzenia najbardziej energooszczędne – a więc najbardziej pożądana.

Dlaczego warto wybrać zmywarkę do zabudowy 45 cm?

Przede wszystkim dlatego, że zmywarki do zabudowy o szerokości 45 cm to zgrabne urządzenia, na które można łatwo zagospodarować miejsce w kuchni.

Dodatkowym atutem zmywarki do zabudowy jest fakt, że idealnie komponuje się designem mebli kuchennych. Urządzenia do zabudowy zostały zaprojektowane zostały tak, aby mieściły się we wnęki o odpowiedniej szerokości, a także pod kuchenne blaty. Natomiast front zmywarek do naczyń może być całkowicie zabudowany frontem mebli kuchennych, co czyni sprzęt AGD kompletnie niewidocznym. Każdy wariant nadaje kuchennemu wyposażeniu spójny wygląd oraz zapewnia funkcjonalność urządzeń domowych. Zmywarki o szerokości 45 cm sprawdzają się jako wyposażenie małych kuchni. Jest to idealny sprzęt dla singli, czy nielicznej rodziny. Wybierając tego typu zmywarkę, wybieramy bardziej kompaktowy wariant, który mieści 8 do 10 kompletów naczyń.

Podsumowując: niewielkie rozmiary, możliwość zabudowy oraz mniejsze zużycie energii i oszczędność czasu to największe plusy zmywarki o szerokości 45 cm. Problemem może okazać się, niedostateczna pojemność urządzenia, czy cena. Dlatego warto przemyśleć, z jakiej ilości naczyń korzystają domownicy i czy nie przydałaby się większa zmywarka.

 W kategorii zmywarek do zabudowy 45cm największą popularnością cieszą się produkty:

Zmywarka Bosch SPV50E70EU

Zmywarka Bosch o szerokości 45 cm posiada regulację kosza, dzięki czemu można zoptymalizować przestrzeń, aby pomieścić różne rodzaje naczyń. Bezproblemowo pomieści, umyje i wysuszy za jednym razem aż 9 kompletów naczyń. Idealnie sprawdza się w kuchni o małym metrażu. Klasa energetyczna A+.

Ponadto funkcja VarioSpeed skróci czas trwania programu myjącego o połowę. Model został dodatkowo wyposażony w niezwykle wytrzymały, a do tego cichy silnik. Gwarantuje to bezproblemowe i dyskretne działanie zmywarki przez długie lata. Funkcja InfoLight na bieżąco informuje, czy zmywarka nadal myje naczynia.

Zmywarka Bosch SPV43M20EU

Zmywarka o szerokości 45 cm z systemem koszy VarioFlex. Obecna funkcja VarioSpeed, która  zachowuje perfekcyjne rezultaty mycia i suszenia przy krótszym czasie pracy urządzenia. Ponadto zastosowane rozwiązanie, jakim jest mechaniczne zabezpieczenie przed otworzeniem przez dzieci, zapobiega przypadkowemu otwarciu drzwi zmywarki podczas pracy.

Zmywarka Amica ZIM 448E

 

Zaawansowana technicznie zmywarka Amica w klasie energetycznej A++. W tym modelu zainstalowano nowoczesne systemy suszenia, które znacznie zwiększają efektywność ostatniego etapu pracy urządzenia. We wnętrzu zaś nie zostaje para wodna, co sprawia, że naczynia są idealnie suche, bez plam i zacieków. Dzięki zastosowaniu tabletek wieloskładnikowych, co możliwe jest tutaj w każdym programie, nie jest już konieczne używanie nabłyszczacza. Natomiast Program Intensywny 65°C, wykorzystując maksymalną temperaturę zmywania, sprawia że nawet bardzo uporczywe zabrudzenia znikają bez śladu.

 

Jaka zmywarka do zabudowy 45 cm? Jaka najlepsza? Ranking zmywarek!
3.3 (65.63%) 32 votes

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *