Jaką wieże do 2000 zł wybrać? Ranking 5 najlepszych modeli.

W dobie wielu nowoczesnych urządzeń służących do słuchania muzyki lubimy zapominać o urządzeniach, które na rynku istnieją już od kilkunastu lat. Mowa o wieżach stereo, które w dalszym ciągu oferują nam naprawdę dobre parametry i jakość prezentowanej muzyki.

W artykule zajmiemy się tematem wież stereo do 2000 złotych. Określimy, dlaczego warto zdecydować się na te urządzenia w prezentowanym przedziale cenowym, na jakie obecnie funkcjonalności możemy liczyć, wybierając wieżę do 2 tysięcy, a także, na jakie cechy i parametry zwrócić uwagę wybierając wieże w tym przedziale cenowym.

Polecane wieże do 2000 zł

Dlaczego warto wybrać wieże do 2000 złotych?

Rynek wież stereo oferuje nam urządzenia o bardzo szerokim przedziale cenowym. Najtańsze z nich kupimy już za około 200 złotych, a najlepsze rozwiązania dostępne na rynku to wydatek rzędu nawet 5 tysięcy. W kwocie do 2 tysięcy kupimy przyzwoitą wieżę z wyższej półki cenowej, która zaoferuje nam bardzo dobre parametry, jakość dźwięku i szeroką funkcjonalność.

Obecne wieże dostępne na rynku posiadają bardzo szerokie zastosowanie. Umożliwiają nam słuchanie muzyki z wielu różnych źródeł, a wygoda ich użycia stoi na wysokim poziomie. Wieże do 2 tysięcy złotych możemy traktować jako domowe centrum audio.

Zastosowanie wież do 2000 złotych

Głównym zastosowaniem wież jest oczywiście słuchanie muzyki. To, z jakich źródeł, w jaki sposób i w jakiej jakości możemy jej słuchać, zależy od wieży. W kwocie do 2000 złotych możemy kupić sprzęt, która posiada bardzo szeroki wachlarz możliwości, a każde źródło, z którego puścimy muzykę, będzie odznaczać się wysoką jakością prezentowanego sygnału audio.

Dzięki wieżom możemy słuchać muzyki z radia internetowego, ze smartfona, pendrive’a, podłączyć ją do komputera, telewizora, streamować do niej muzykę z serwisów streamujących, połączyć ją z domową siecią przez LAN lub Wi-Fi, sparować z mobilnymi urządzeniami za pomocą modułu Bluetooth itd. Jak widać, zastosowanie wież jest naprawdę imponujące i w podanym przedziale cenowym możemy przebierać między najróżniejszymi technologiami.

wieża do 2000 zł ranking

Na co zwrócić uwagę wybierając wieżę do 2000 złotych?

Wybierając wieżę do podanej kwoty, warto sprawdzić wiele jej cech, które pozwolą nam skuteczniej dopasować urządzenie do osobistych preferencji oraz wymagań, które stawiamy wielofunkcyjnemu urządzeniu audio.

Odtwarzacz

Dopasowanie typu odtwarzacza do nośników, z jakich zamierzamy słuchać muzyki, znacznie poprawi komfort korzystania z wieży. Odtwarzacz zamienia sygnał cyfrowy na analogowy, a następnie przekazuje go do serca wieży- wzmacniacza. Wieże do 2000 złotych mogą być wyposażone w odtwarzacze płyt CD/DVD, muzyki w formatach MP3, WAV, FLAC z przenośnych nośników danych – dysków, pendrive’ów, kart pamięci. W większości wież zastosowano również tuner FM.

Ładowanie płyt

Sposób ładowania płyt do wieży determinuje wygodę korzystania wieży i wpływa na jej ogólną trwałość. Najlepszymi rozwiązaniami dostępnymi na rynku są wieże z wysuwaną szufladą. W tym rozwiązaniu czytnik płyt jest najbardziej chroniony od uszkodzeń i wnikającego kurzu, który niszczy laser. Na rynku możemy spotkać również wieże, do których płyty ładujemy od góry, od przodu w pionie, czy do wysuwanej od góry kieszeni.

Głośniki

Jakość wykonania oraz parametry głośników znacząco wpływają na jakość dźwięku. W cenie do 2000 złotych możemy spotkać wieże z płyty wiórowej pokryte lakierem fortepianowym. Większość wież w podanej kwocie posiada również głośnik niskotonowy, który znacząco wpłynie na jakość dźwięku.

Dysk twardy

Większość wież z podanego przedziału cenowego posiada zewnętrzną pamięć, na którą możemy zgrać utwory w wielu formatach dźwięku. Muzykę możemy zgrywać z płyt CD/DVD, czy mobilnych nośników danych, a także przesyłać z telefonu za pomocą modułu Bluetooth. Niektóre wieże do 2000 złotych ułatwiają parowanie urządzeń mobilnych dzięki obecności modułu NFC.

Radio

Obecność tunera FM to obecnie standard. Spotkamy go niemal w każdej wieży z dowolnego przedziału cenowego. Warto zainteresować się, czy radio w wybranej przez nas wieży posiada technologię RDS, czy możliwość programowania stacji. Niektóre z wież wspierają technologię DAB i DAB+.

Parametry wież do 2000 złotych

Moc

Moc wieży to najważniejszy jej parametr. Określa ona głośność, z jaką wieża będzie mogła grać. Zwykle moc możemy podzielić na moc szczytową oraz moc znamionową. O ile moc szczytowa to głównie chwyt marketingowy niemający odzwierciedlenia w faktycznym działaniu wieży, o tyle na moc znamionową warto zwrócić uwagę. W cenie do 2000 złotych możemy kupić wieże o mocy znamionowej od 50 do nawet 1000 W.

Zużycie energii

Cecha wieży mówiąca nam o jej zapotrzebowanie na energię elektryczną. Im większe zużycie, tym naturalnie większe opłaty za prąd. Na zużycie energii wpływa również moc wieży. Zwykle wieże zużywają od 5 do 30 Watów na godzinę.

Porty i interfejsy

Większość wież w kwocie do 2000 złotych posiada porty USB, AUX, gniazda na karty pamięci. Poza tym oczywiście czytają płyty CD/DVD, a także posiadają szereg interfejsów bezprzewodowych. W wieżach znajdziemy takie technologie jak NFC, Bluetooth oraz Wi-Fi.

Polecane wieże do 2000 zł


Jaką wieże do 2000 zł wybrać? Ranking 5 najlepszych modeli.
3.4 (68.57%) 14 vote[s]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *