Jaka szczoteczka elektryczna dla dzieci? Ranking 5 najlepszych modeli.

Nawyk dbania o higienę jamy ustnej warto wyrabiać od najmłodszych lat. Nie trzeba jednak być rodzicem, aby mieć świadomość, że małoletnich trudno nakłonić do wykonywania obowiązków i poleceń. Straszenie bolesnym leczeniem stomatologicznym nie zawsze przynosi pożądany skutek, lepszą taktyką może więc okazać się uczynienie mycia zębów procesem przyjemnym i zabawnym. W dużym stopniu umożliwia to bogata oferta szczoteczek elektrycznych dostępnych na rynku, w szczególności tych zaprojektowanych z myślą o dzieciach właśnie.

Mickey, Minnie i spółka

szczoteczka elektryczna dla dzieci zestawienie

Dlaczego warto wymienić zwykłą szczoteczkę na elektryczną? Przy założeniu, że nasza latorośl nieszczególnie przykłada się do szorowania uzębienia, stosowanie szczoteczki elektrycznej da lepszy efekt, niż manualne mycie zębów.

Główka porusza się samodzielnie, bez ingerencji dziecka, więc nawet bezwiedny ruch po powierzchni zębów umożliwi ich oczyszczenie.

Przyrząd odmierzy też precyzyjnie czas szczotkowania, unikniemy więc nieustannych pytań „jeszcze?” czy ekspresowego mycia zakończonego po kilkunastu sekundach.

Wreszcie, co nie jest bez znaczenia, dziecko może wybrać szczoteczkę ze swoim ulubionym bohaterem, czy to Myszką Miki, czy ZygZakiem McQueenem, czy dowolną księżniczką z bajek Disneya, a ich obecność umili katorgę, jaką jest w pojęciu wielu dzieci dbanie o zdrowie zębów.

Na baterie i na akumulator

Możemy dziecko zaopatrzyć w jego własną szczoteczkę elektryczną, zasilaną bateriami AA, sprzedawaną często w zestawie z kubkiem i osobnym timerem, lub dokupić nakładki i wymienne końcówki utrzymane w bajkowej stylistyce do posiadanej już w domu szczoteczki akumulatorowej – ewentualnie sprawić małoletnim własne narzędzie higieny wraz z ładowarką.

Każde z tych rozwiązań jest dobre, a wybór zależy od osobistych potrzeb i możliwości finansowych. Szczoteczki na baterie będą najtańsze, jednak trzeba dodać jeszcze koszt regularnej wymiany baterii oraz wyższą awaryjność tego typu sprzętu. Własna szczoteczka akumulatorowa dla dziecka to spory jednorazowy wydatek, jednak później koszty eksploatacji ograniczają się do wymiany głowic.

Końcówki przeznaczone dla dzieci poznamy nie tylko po wzorze z bohaterami bajek, ale też po mniejszym rozmiarze i miękkim włosiu (nie kaleczy dziąseł i umożliwia komfortowe korzystanie) – na opakowaniu znajdziemy sugerowany wiek grupy docelowej.

Warto jednocześnie stosować pastę przeznaczoną dla dzieci, która będzie miała delikatniejszy smak i nie zaszkodzi nawet w przypadku połknięcia większej ilości.

Tańsze? Nie bez powodu

szczoteczka elektryczna dla dzieci

Jeśli potomstwo nosi aparat ortodontyczny, nadal z powodzeniem może korzystać z szczoteczki elektrycznej, wystarczy wyszukać głowice o odpowiednim kształcie, które dotrą do szczelin i nie uszkodzą jego elementów.

I choć końcówki wymienne często mają wygórowane ceny, nie warto kupować tanich zamienników. Abstrahując od wszelkich innych niedogodności, przede wszystkim prawdopodobnie nie będą pasować – mogą spadać w trakcie używania, nawet jeśli producent zapewnia, że nie może to mieć miejsca.

Aby nie zniechęcać dziecka, podczas cokwartalnej wymiany głowic lepiej postawić na produkty oryginalne, ponieważ ich cena i tak jest nieporównywalna z kosztem serii bolesnych wizyt u stomatologa.

3, 2, 1, pasta!

Skoro skutecznie czyszcząca szczoteczka z ulubionym bohaterem została już wybrana, warto porozmawiać o dodatkach.

Niektóre szczoteczki podczas mycia dają sygnały świetlne, wibrują lub nawet odtwarzają utwór muzyczny.

Mogą być sprzedawane w komplecie z klepsydrą lub timerem do samodzielnego odmierzania czasu, inne po uprzednim zaprogramowaniu wyłączą się same, gdy przyjdzie na to pora (istnieje nawet możliwość stworzenia osobnych profilów mycia dla każdego członka rodziny).

Szczoteczki akumulatorowe zwykle oferują kilka trybów pracy, jeśli więc któryś z nich okaże się dla dziecka zbyt intensywny, można przełączyć go na inny.

Znani producenci wychodzą najmłodszym naprzeciw, chcąc ich przekonać do dbania o higienę jamy ustnej, nasze szanse na powodzenie w tej misji są więc naprawdę duże i nietrudno będzie znaleźć odpowiedni dla dziecka produkt.

Polecane szczoteczki do zębów dla dzieci


Jaka szczoteczka elektryczna dla dzieci? Ranking 5 najlepszych modeli.
3.8 (76.67%) 6 vote[s]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *