Jaką suszarkę i lokówkę wybrać na prezent? Wybieramy najlepsze modele.

Najlepszy prezent to prezent praktyczny, dlatego jeśli nie masz pomysłu, czym obdarować mamę, żonę, dziewczynę lub koleżankę, suszarka lub lokówka może okazać się strzałem w dziesiątkę. Nawet, jeśli obdarowywana jest już w posiadaniu takiego sprzętu, być może i tak chętnie wymieniłaby go na nowy model, tym bardziej, że na rynku mamy bogata ofertę urządzeń do pielęgnacji włosów, które oferują najróżniejsze funkcję. Dziś radzimy jak wybrać taki prezent i prezentujemy przykładowe modele.

Jaka suszarka na prezent?

Suszarka jest o tyle dobrym pomysłem na prezent, że przyda się każdej kobiecie, niezależnie czy ma proste czy kręcone włosy. Jednak na rynku mamy tyle dostępnych modeli, że łatwo się pogubić w wyborze. Oto kilka praktycznych porad, które mogą w nim pomóc. Większość jest dość oczywista, ale być może przyda się mniej obeznanym w temacie Panom.

  • Mniejsza vs. Większa. Często wybierając urządzenia elektroniczne wolimy by były one jak najmniejsze – zajmują dzięki temu mniej miejsca i wydają się być wygodniejsze. W tym przypadku ta zasada niekoniecznie się sprawdza. Mniejsza suszarka ma zwykle także mniejszą moc i często charakter turystyczny, przez co może nie do końca zachwycić adresatkę prezentu.

  • Jaka moc? Tutaj akurat możne sprawdzić się intuicyjne podejście – im więcej mocy tym lepiej. Pozwala ona wygenerować silniejszy podmuch powietrza, a co za tym idzie szybciej wysuszyć włosy. Dla posiadaczek krótszej fryzury ten parametr niekoniecznie będzie miał aż tak duże znaczenie, jednak zawsze można odpowiednio dopasować prędkość suszenia do swoich potrzeb.

  • Jonizacja i nadmuch zimnego powietrza. Są to z pewnością cechy obowiązkowe, jeśli suszarka ma być prezentem dla prawdziwej włosomaniaczki! Bez głębszego wnikania w szczegóły, funkcje te pozwolą lepiej wystylizować i zadbać o włosy .

  • Design i akcesoria. Jeśli ma to być prezent, nie może być brzydki. Na szczęście producenci oferują modele w różnych wariantach kolorystycznych. Warto wybierać spośród znanych i sprawdzonych marek, jak Remington, BaByliss, Philips czy Braun. Dobrze też by suszarka była wyposażona i dyfuzor i koncentrator.

Jeśli mimo to nie masz pomysłu, który model będzie najlepszy, poniżej prezentujemy zestawienie modeli cieszących się największym zainteresowaniem.

Polecane modele suszarek

Jaka lokówka na prezent?

Alternatywą dla suszarki może być właśnie lokówka. Oczywiście nie jest to prezent dla każdego. Na przykład, jeśli szukamy prezentu dla osoby, która już ma kręcone włosy, albo w drugą stronę – jej idealnie gładka fryzura jest największym powodem do dumy, może lepiej nie ryzykować z lokówką i wybrać coś innego (pozostając w temacie domowego SPA np. depilator lub masażer). Natomiast, jeśli nie raz obiło nam się o uszy, że osobie, dla której szukamy prezentu marzą się piękne loki, z pewnością warto zastanowić się nad zakupem lokówki. Tak samo jak w przypadku suszarek, radzimy nie zdawać się na ślepy traf i wybrać spośród popularnych modeli.

Polecane modele lokówek

Wciąż nie masz idealnego prezentu? sprawdź pełną ofertę produktów z kategorii zdrowie i uroda na stroniemorelenet

Jaką suszarkę i lokówkę wybrać na prezent? Wybieramy najlepsze modele.
5 1
  • anka es

    Ja mam suszarkę z silnikiem bezczotkowym, suszy z zawrotną prędkością, nie puszy włosów ani ich nie elektryzuje. Suszarka babylissa jest świetna poręczna i z jonizacją