Jaka sokowirówka do 300 zł? Top najlepszych sokowirówek!

Promocja zdrowego i aktywnego trybu życia oraz kult ciała rozpowszechniły użycie takich, przydatnych urządzeń gospodarstwa domowego, jak sokowirówki czy wyciskarki. A którą sokowirówkę wybrać? Tego dowiesz się z poniższego artykułu, opracowanego po analizie najchętniej kupowanych modeli urządzeń, znacząco ułatwiających pracę w kuchni.

Dlaczego warto kupić sokowirówkę

Sokowirówkę bardzo łatwo utrzymać w czystości. Również miejsce jej pracy wygląda i jest higieniczne – nic nie pryska ani nie kapie poza szklankę bez kontroli na blat czy ściany. Ciekawym rozwiązaniem jest pojemnik na wytłoczyny, które da się ponownie wykorzystać w kuchni, np. do przyrządzenia owocowego musu bądź sosu warzywnego do obiadu. Nie trzeba już kupować drogich koktajli i świeżo wyciskanych soków – samodzielne przygotowanie ich pociąga za sobą naprawdę niewielkie koszty.

Zastosowanie sokowirówki

Sokowirówka pozwoli Ci na naprawdę szybkie i niewymagające użycia siły przygotowanie pełnego wartości odżywczych i witamin soku zarówno ze świeżych, jak i z mrożonych owoców i warzyw. Sama je rozdrobni (nie ma potrzeby obierania), zmiażdży i wyciśnie wartościowy sok z każdego owocu i jarzyny do ostatniej kropli. Przyprawienie gotowego soku to jedynie kwestia gustu i dobrania odpowiedniego zestawu aromatycznych przypraw. Do koktajli polecamy dodatek selera naciowego, korzenia imbiru, natki pietruszki, mięty, papryczki chilli.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze sokowirówki do 300 złotych

Jaka powinna być solidna sokowirówka, która wytrzyma długie lata? Kieruj się przede wszystkim takimi parametrami, jak ceniony producent, rodzaj sokowirówki (tradycyjna lub wolnoobrotowa), moc, ilość prędkości, sposób odpływu soku. Dla większości osób równie istotne będą parametry dodatkowe, o których więcej na końcu artykułu.

Producent sokowirówki

Cena sokowirówki nie jest najistotniejszym parametrem przy jej wyborze. Zdecydowanie ważniejszą rolę odgrywa rozsądne przejrzenie w internecie komentarzy i opinii użytkowników urządzeń AGD. A jakich pewnych producentów sprzętu poniżej 300 złotych polecają? Wśród najlepiej ocenianych w tej kategorii cenowej znalazły się takie topowe i mniej znane firmy, jak Philips, Zelmer, Camry, Clatronic, Eldom, Bosch, PROFI COOK, Mesko, Manta Multimedia, Tefal, Ravanson, Teesa czy Hyundai.

Rodzaj sokowirówki

W kategorii cenowej do 300 złotych ciężko znaleźć sokowirówkę wolnoobrotową. Ich przewaga nad tradycyjnymi modelami polega na tym, że możliwe jest uzyskanie cennego soku na najwolniejszych możliwych obrotach, dzięki czemu zostaje zachowane maksimum witamin i właściwości odżywczych produktów. Da się nawet wycisnąć ekstrakty z ziół, kiełków czy listków.

Moc sokowirówki i ilość prędkości

Im wyższą moc ma sokowirówka, tym efektywniej wykorzysta ona nasz czas. Mocniejszy silnik to nie zawsze głośniejsza praca urządzenia, ale z pewnością zdecydowanie szybsza praca i wyciskanie soku z owoców i warzyw. Najlepiej oceniane sokowirówki dostępne w sprzedaży posiadają silniki o mocach 400, 700 lub 800 Watów.

Dwie prędkości pracy sokowirówek są już standardem w dominującej większości urządzeń. Pozwala to na dostosowanie tempa pracy sprzętu do aktualnych potrzeb.

Odpływ soku w sokowirówce

Sokowirówka bazuje na dość dużym pojemniku (wbudowanym na stałe lub wyjmowanym), różnej wielkości, do którego bezpośrednio, powoli spływa sok. Zazwyczaj posiada on jeszcze wygodne zabezpieczenie przed wnikaniem niepożądanych substancji czy owadów. Ogromną zaletą jest możliwość przelania z niego świeżo wyciśniętego soku od razu do szklanki za pomocą kranika. Większość urządzeń tego typu można swobodnie myć w zmywarce, z utrzymaniem czystości pojemnika na soki drobniejszych oraz elementów sokowirówki nie ma więc problemu.

Inne parametry sokowirówek

Jeżeli po sprawdzeniu i porównaniu powyższych parametrów kilku sokowirówek wciąż ogarniają Cię wątpliwości i nie wiesz, co wybrać, zwróć uwagę na dodatkowe parametry sokowirówek. Wśród najistotniejszych wyróżnić należy przede wszystkim:

 • dużą pojemność zbiorników na sok oraz na odpady i wytłoczyny z jarzyn i owoców,
 • zaciski zabezpieczające,
 • schowek na przewód,
 • blokadę pokrywy,
 • zabezpieczenie przed przegrzaniem,
 • zabezpieczenie przed uruchomieniem bez pokrywy,
 • nóżki antypoślizgowe,
 • separator piany,
 • popychacz do kawałków owoców,
 • szczoteczkę,
 • długą gwarancję.

 

Ranking 5 sokowirówek do 300 zł

Jaka sokowirówka do 300 zł? Top najlepszych sokowirówek!
3.8 (75%) 4 votes

Bestsellery morele.net

Bestsellery sklep-presto.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *