Jaka sokowirówka do 200 zł? Top 5 najlepszych sokowirówek!

Za 200 złotych można już kupić sokowirówkę idealną do kilkuosobowego gospodarstwa domowego. Świetnie wpisze się ona w aktualny od kilku lat trend zdrowego odżywiania i urozmaici codzienne menu domowników, dbając o zawartość witamin i wartości odżywczych w napojach. Sokowirówka jest niezwykle przydatnym sprzętem AGD w każdym domu. A jeśli nie masz pewności , którą z nich wybrać i czym się kierować, zapraszamy do lektury!

Dlaczego warto kupić sokowirówkę

Sokowirówka oszczędzi pieniądze, które do tej pory płaciło się za pyszne, świeżo wyciskane soki owocowe lub warzywne w restauracjach i knajpkach. Umożliwia dowolny dobór składników jak najwyższej jakości. Jest higieniczna w użyciu, nie brudzi w pomieszczeniu i nie chlapie i łatwo ją umyć ręcznie bądź w zmywarce. Wytłoczyny można natomiast ponownie wykorzystać w kuchni.

Zastosowanie sokowirówki

Dzięki sokowirówce można szybko przygotować pyszne, zdrowe soki ze świeżych i mrożonych owoców i warzyw naprawdę niewielkim nakładem środków. Urządzenie samo kroi, rozdrabnia i wykorzystuje każdy składnik, aby wycisnąć sok do ostatniej kropli. Nie ma potrzeby obierania warzyw ani owoców czy też używania siły do wyciskania z nich esencji. Maszyna sama zajmie się wszystkim, a soki pozostaje jedynie doprawić według gustu (jeśli jest taka potrzeba).

Na co zwrócić uwagę przy wyborze sokowirówki do 200 złotych

Sokowirówka za mniej niż 200 złotych może posłużyć jej właścicielowi nawet przez ponad dekadę. Jak dobrze wybrać solidne urządzenie na lata? Na etapie wyboru i zakupu sokowirówki zwróć uwagę na następujące parametry sprzętu AGD: producent, moc, ilość prędkości, sposób odpływu soku. Z parametrów dodatkowych warte wyróżnienia są przede wszystkim długa gwarancja, pojemne zbiorniki, zabezpieczenie przed przegrzaniem oraz uruchomieniem bez pokrywy, separator piany, a także elementy ułatwiające pracę urządzenia: poręczne popychacz i szczoteczka.

Producent sokowirówki

Jeżeli masz wątpliwości, jak wybrać najlepszą sokowirówkę, sprawdź, co internauci mają na ten temat do powiedzenia. Przykładowo użytkownicy zakupionych w naszym sklepie sokowirówek doceniają urządzenia takich producentów, jak Zelmer, Tefal, Adler, MPM, Camry, Philips, Eldom, Clatronic, Hyundai, Manta Multimedia, Esperanza, Sencor. Część firm znana jest globalnie, część jedynie lokalnie, ale wszystkie modele są gorąco polecane i mają gwarancję.

sokowirówka do 200 zł ranking

Rodzaj sokowirówki

Wszystkie sokowirówki w przedziale cenowym poniżej 200 złotych to urządzenia typu tradycyjnego. Co odróżnia je od bardziej uniwersalnych modeli wolnoobrotowych? Nieco głośniejsza praca, napowietrzenie i lekkie spienienie soku wskutek pracy na wysokich obrotach oraz więcej odpadów w pojemniku. Sokowirówki wolnoobrotowe przerobią ponadto każdy surowiec, nawet liście, kiełki, warzywa korzeniowe czy kłosy zbóż.

Moc sokowirówki i ilość prędkości

Wybierając sokowirówkę, skup się na urządzeniach o jak najwyższej możliwej mocy. Sprzęty do 200 złotych najczęściej wyposaża się w silniki o mocach wynoszących od 250 do 1000 Watów. W tej kategorii cenowej da się jednak znaleźć również modele 150 Watowe oraz 1500 Watowe. Wyższa moc będzie oczywiście równoznaczna z oszczędnością naszego czasu i silniejszym silnikiem, który może dłużej popracować bez konieczności robienia przerwy.

Dwie prędkości pracy sokowirówek to obecnie standard. Dopasujesz je do aktualnie używanego rodzaju produktów.

Odpływ soku w sokowirówce

Jak zbudowana jest sokowirówka? Nie licząc silnika, najważniejszym funkcjonalnym elementem urządzenia jest pojemnik na sok. Może on mieć różną pojemność (warto poszukać jak największych, nawet półtoralitrowych) i być wyjmowany bądź wbudowany na stałe. Sok spływa do niego od razu po wyciśnięciu, a czasem także specjalnym kranem do szklanki. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie.

Inne parametry sokowirówek do 200 złotych

Powyższe parametry, opisane w artykule, powinny rozwiać wątpliwości, związane z wyborem sokowirówki. Oprócz nich polecamy również urządzenia z jak największą ilością opcji dodatkowych, takich jak np. szereg zabezpieczeń: przed przegrzaniem, uruchomieniem sprzętu bez pokrywy (oraz blokada pokrywy), specjalnych zacisków. Ważne są także gwarancja, pojemność zbiorników na sok warzywny bądź owocowy oraz wytłoczyny, szczoteczka, popychacz, separator piany, schowek na przewód, nóżki antypoślizgowe.

Polecane sokowirówki do 200 zł


Jaka sokowirówka do 200 zł? Top 5 najlepszych sokowirówek!
4 (80%) 7 votes

Bestsellery morele.net

Bestsellery sklep-presto.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *