Jaka prostownica do mokrych włosów? Ranking top 5 prostownic

Standardowe prostownice uniemożliwiają prostowanie włosów na mokro. Mogą nie tylko zbytnio wysuszyć włosy, ale nawet je spalić. Dlatego też producenci stworzyli prostownice do mokrych włosów, które spełniają wymogi nawet najbardziej wymagających osób.

O czym należy pamiętać kupując to urządzenie?

Przede wszystkim, należy sprawdzić zastosowanie owego produktu. Istnieją jego dwie podstawowe odmiany:

  • Prostownice do włosów mokrych
  • Prostownice do włosów wilgotnych

Gdy wybierze się prostownicę do włosów wilgotnych, należy mieć na uwadze, że przed użyciem należy włosy podsuszyć suszarką, bądź ręcznikiem. W przeciwnym razie można zniszczyć włosy.

Ważne przed zakupem

Wybierając prostownicę do włosów mokrych warto sprawdzić kilka elementów, które znacznie wpływają na jej użytkowanie. Ważne jest, aby wybrać urządzenie dopasowane do rodzaju włosów, które chcemy prostować.

Rodzaje powłok

  • ceramiczna: wygładza włosy, ponieważ jej powierzchnia uniemożliwia tak zwane „szarpanie włosów”, gładka powierzchnia pozwala na łatwe używanie oraz rozkłada ciepło równomiernie,
  • teflonowa: jest wykonana z delikatnego tworzywa, więc łatwo się rysuje. W przeciwieństwie do powłok ceramicznych, nie nagrzewa się równomiernie. Jest więc niewskazana do włosów cieniowanych, które cechują się różną grubością pasm, ponieważ może wysuszać pewne fragmenty. Jednak powłoka ta zapobiega przywieraniu oraz przegrzewaniu się włosów.
  • tytanowa: bardzo wytrzymała o dużej sile nacisku na włosy. Dzięki temu prostuje szybko i radzi sobie z włosami grubszymi, mocno kręconymi.

Rozmiar powłok

To bardzo istotny element każdej prostownicy. Osoby, którym zależy na małym urządzeniu, niezajmującym dużo miejsca w podróży, powinny zastanowić się nad tym, czy jest to dla nich praktyczne. W przypadku włosów długich czas prostowania urządzeniem o wąskiej powłoce znacznie się wydłuża. Dla włosów krótkich polecane są prostownice cieńsze, aczkolwiek dłuższe. Natomiast, dla włosów grubych, gęstych, lub długich proponowane są prostownice szerokie, ale krótsze. Wybierając urządzenie według tego kryterium można znacznie skrócić oraz ułatwić czas stylizowania włosów.

Elementy bezpieczeństwa

Istotne jest, aby urządzenie było bezpieczne. Automatyczne wyłączanie, ta dodatkowa funkcja jest bardzo pomocna, staje się coraz bardziej popularna. Dzięki niej, urządzenie wyłączy się automatycznie po dłuższym czasie. Gdy zapomni się wyłączyć urządzenie, nie istnieje ryzyko spalenia, czy zepsucia prostownicy, ani też wywołania pożaru. Jeśli posiada się dzieci, warto pomyśleć o prostownicy z blokadą zamykania jej.

Ranking 5 prostownic do mokrych włosów


Jaka prostownica do mokrych włosów? Ranking top 5 prostownic
5 (100%) 2 votes

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *