Jaka płyta główna pod procesor Intel i5 4460? Ranking 5 modeli.

Mówi się, że procesor to serce komputera i jest ono jednym z najważniejszych podzespołów. Jednakże nie do końca jest to prawdą, ponieważ to od płyty głównej zależy w jaki sposób oraz czy będziemy w stanie przyszłości rozbudować nasz komputer.

Procesor Intel i5 4460 korzysta z gniazda Socket 1150, jest to najistotniejsza informacja, ponieważ oznacza to nie mniej, nie więcej, że nie będzie on współpracował z płytami, które są wyposażone w inne gniazdo.

płyta główna pod procesor Intel i5 4460

Na co zwrócić uwagę

Czym w takim razie powinna się charakteryzować dobra płyta główna, która będzie podatna na przyszłe ulepszenia. Powinna przede wszystkim mieć cztery sloty na pamięć RAM, pozwoli nam to w prosty i nie drogi sposób w późniejszym czasie przyspieszyć maszynę. Oprócz tego jeżeli myślimy przyszłościowo, to warto jest wybrać taki sprzęt, który wyposażony jest w przynajmniej dwa gniazda PCI Exprers 3.0 x16, pozwoli to nam rozbudować komputer o kolejną kartę graficzną.

Oczywiście nie mniej ważne są porty, najlepiej gdy płyta główna miała kilka portów USB 3.0, które stają się powoli standardem, lecz nie mniej ważne są porty wideo typu VGA, DVI-I oraz HDMI, które pozwolą nam na podłączenie monitora bez posiadania zewnętrznej karty graficznej.

Ranking 5 płyt głównych pod procesor Intel i5 4460

Jaka płyta główna pod procesor Intel i5 4460? Ranking 5 modeli.
3.4 (68%) 5 vote[s]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *