Jaka płyta główna do 400 zł? Ranking 5 najlepszych modeli.

Przed wyborem płyty głównej do 400 zł trzeba sobie najpierw odpowiedzieć z jakiego procesora będzie korzystać, czy będzie to Intel czy AMD. Bez tej informacji nie jesteśmy w stanie zawężać pola swoich poszukiwań.

Czym w ogóle jest płyta główna? Jest to podstawowa jednostka odpowiadająca za komunikacje między procesorem, a innymi urządzeniami znajdującymi się w komputerze. To ona wpływa na ogólną wydajność i funkcjonalność komputera.

Jednym z najważniejszych elementów płyty głównej jest gniazdo procesora (socket lub slot) to od niego zależy jakie CPU będziemy w stanie zamontować. Niemniej ważnym jest chipset, który zarządza przepływem informacji pomiędzy wszystkimi podzespołami. Podczas omawiania poszczególnych elementów płyty głównej, nie można zapomnieć o slotach na pamięć RAM, złączach PCI Express czy złączach SATA za którego pomocą podłącza się dyski i napędy. Oczywiście nie są to wszystkie złącza oraz porty występujące na płytach głównych jest ich o wiele więcej, ale istotne są tylko dla największych zapaleńców.

W przedziale cenowym do 400 zł znajdziemy płyty główne, które oferują zadowalające kryterium jakości do ceny. Poniżej przygotowaliśmy ranking, przedstawiający ranking najpopularniejszych płyt głównych do 400 złotych, który może pomóc w podjęciu decyzji.

Ranking 5 najlepszych płyt głównych do 400 zł


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *