Jaką pamięć RAM DDR3 wybrać? Ranking 5 najlepszych modeli.

Podczas wyboru pamięci RAM najczęściej skupiamy się na kwestii pojemności. Oczywiście jest ona istotna, ponieważ lepiej mieć 8 GB, niż 4 GB, lecz przed zakupem warto spojrzeć również na inne parametry, które mają wpływ na wydajność.

Jeśli szukasz pamięci RAM do gier, to najlepiej zacznij się rozglądać za kościami minimum 8 GB i więcej. Współczesne produkcje są bardzo łase na wolną pamięć, więc lepiej posiadać jej zapas niż niedobór. Kolejnym istotnym elementem na który trzeba koniecznie zwrócić uwagę, jest częstotliwość – taktowanie zegara. To ona wyznacza prawdziwą wydajność pamięci RAM, standardem w dzisiejszych czasach jest taktowanie minimum 1600 MHz.

Pamięć RAM DDR3

Pamięci RAM występują też w różnych konfiguracjach. W ofercie sklepów są dostępne pojedyncze kości, jak również odmiany typu: 2 x 4 GB (Dual), 3 x 2 GB (Triple) lub 4 x 2 GB (Quad). Aby osiągnąć pełną wydajność moduły trzeba wpiąć ją w sloty o tych samych kolorach.

Wydajna pamięć RAM wywarza masę ciepła, aby ochronić ją przed przegraniem wybierz model posiadający radiator, który w skuteczny sposób odprowadzi nadmiar ciepła. Zwróć uwagę również, czy radiator nie jest czasem za duży i nie zahacza w jakiś sposób o chłodzenie procesora.

Z tą wiedzą możesz już wybrać odpowiednią pamięć RAM do twojego komputera. Dodatkowo przygotowaliśmy także ranking prezentujący najpopularniejsze produkty, który pomoże Ci w wyborze.

Ranking 5 najlepszych modeli pamięci RAM DDR3


Jaką pamięć RAM DDR3 wybrać? Ranking 5 najlepszych modeli.
3.5 (70%) 2 votes

Bestsellery morele.net

Bestsellery sklep-presto.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *