Jaką nawigacje GPS z dożywotnią aktualizacji map wybrać? Ranking

Wielu konsumentów odchodzi obecnie od klasycznych nawigacji GPS na rzecz tych implementowanych w smartfonach i tabletach. Często jednak nawigacje zawarte w urządzeniach mobilnych ustępują klasycznym urządzeniom przeznaczonym wyłącznie do nawigowania.

Sprzęty tego typu ciągle się rozwijają i oferują coraz nowszą technologię oraz coraz więcej ciekawych i przydatnych funkcji. W artykule skupimy się na jednej z chętniej wybieranych funkcji nawigacji GPS – dożywotniej aktualizacji mapy (Life Time Maps).

Podpowiemy, dlaczego warto zdecydować się na funkcję dożywotniej aktualizacji mapy, jakie jest jej zastosowanie, na co zwracać uwagę wybierając nawigację z funkcją Life Time Maps, oraz jakimi parametrami powinno odznaczać się urządzenie tego typu.

Dlaczego warto zdecydować się na nawigację GPS z dożywotnią aktualizacją map?

Nawigacje GPS z dożywotnią aktualizacją map otrzymują pełne wsparcie producenta oraz aktualizacje map na bieżąco, dzięki czemu nie musimy martwić się, że wgrana w pamięć urządzenia mapa nie będzie aktualna.

Nawigacje tego typu wybierane są najczęściej przez kierowców zawodowych, dla których liczy się niezawodność, aktualność, a przede wszystkim solidność używanej nawigacji. Dożywotnia aktualizacja map przydaje się zwłaszcza gdy jeździsz w dalekie trasy i nie zawsze dokładnie pamiętasz trasę, którą jedziesz, lub często zmieniasz punkty podróży mniej uczęszczanymi drogami.

Zastosowanie dożywotniej aktualizacji mapy w nawigacjach GPS

Nawigacje z funkcją Life Time Maps posiadają również całą masę innych przydatnych funkcji. Poza wsparciem producenta w zakresie aktualizacji bazy map możemy liczyć również na takie dodatki jak np. na komunikaty TMC/RDS, rozbudowane systemy planowania trasy, profile tras, odtwarzacze multimedialne, wbudowaną bazę fotoradarów, sterowanie głosowe, transmiter FM, czy funkcję głośnomówiącą.

Jak widać nawigacje GPS Life Time Map to rozbudowane urządzenia służące nie tylko do sprawnego nawigowania i wyznaczania najkrótszych, najszybszych, czy ekologicznych tras dla samochodów, czy pieszych, ale również oferują szereg funkcji multimedialnych, które pozwalają stworzyć z nawigacji mini centrum multimediów w pojeździe.

Na co zwracać uwagę wybierając nawigację GPS z dożywotnią aktualizacją map?

Przy wyborze nawigacji GPS z dożywotnią aktualizacją map warto zwrócić uwagę na firmę świadczącą usługę. Wielu konsumentów nie wie, że dożywotnia aktualizacja map wcale nie jest dożywotnia.

Udzielana jest na jedno urządzenie i wspierana jest pod warunkiem, że sprzęt posiada wystarczającą ilość pamięci, aby pomieścić wszystkie aktualizacje oraz mapy. Poza tym usługa przestaje być dostarczana, gdy producent przestanie wspierać technicznie urządzenie, które posiadamy, lub gdy producent wycofa się z produkcji linii produktowej urządzeń z systemem operacyjnym, który posiadamy w swojej nawigacji.

Warto pamiętać również, że istnieją dostawcy usług, którzy oferują kilka aktualizacji w roku, jak i tacy, którzy wypuszczają aktualizacje np. co miesiąc.

Poza powyższym ostrzeżeniem, przy wyborze nawigacji GPS z usługą Life Time Map, warto zwrócić uwagę również na mapy zawarte w oprogramowaniu. Możemy przebierać między nawigacjami posiadającymi jedynie mapę Polski oraz mapami UE. Niektóre bardziej rozbudowane nawigacje GPS posiadają mapy UE oraz Białorusi, Ukrainy, całej Rosji, Litwy, Łotwy, Estonii, czy Kazachstanu.

nawigacje GPS z dożywotnią aktualizacji map

Przydatne dodatkowe funkcje w nawigacji GPS z Life Time Map

Baza fotoradarów

Nawigacja odpowiednio wcześnie ostrzeże nas przed fotoradarami czyhającymi na nas na Polskich drogach.

Asystent pasa ruchu

Nawigacja podpowiada nam, jaki pas ruchu zając, jeżeli chcemy wykonać dany manewr- np. skręcić w prawo z 3-pasmowej drogi, lub zawrócić na dwupasmówce.

Informacje o korkach

Może działać za pomocą drogi radiowej lub przez łączność internetową. Funkcja informuje nas o długotrwałych zdarzeniach na drodze.

Informacje o ruchu i zdarzeniach w czasie rzeczywistym

Funkcja o wiele bardziej przydatna od poprzedniej. Pozwoli nam na bieżąco śledzić sytuację na drogach. Tutaj również wymagana jest łączność radiowa lub internetowa.

Parametry nawigacji GPS z dożywotnią aktualizacją map

Wybierając nawigację GPS z dożywotnią aktualizacją map, warto zwrócić uwagę na szereg parametrów, które określą jej funkcjonalność oraz przydatność. Warto sprawdzić takie parametry jak: przekątna ekranu, ilość pamięci wewnętrznej, procesor, system operacyjny.

Przekątna i rozdzielczość ekranu

Do samochodów osobowych warto wybrać nawigacje o mniejszej przekątnej ekranu. Duże nawigacje GPS mogą się nie zmieścić, być niewygodne w użyciu lub zwyczajnie zasłaniać nam widok. Dobrym rozwiązaniem będą nawigacje o przekątnej pod 4 do 6 cali. Większym pojazdom lub samochodom ciężarowym zalecamy zaopatrzenie się w nawigacje 6- 10 calowe.

Nawigacja powinna być przede wszystkim czytelna. Minimalną rozdzielczością, która powinna znaleźć się w nawigacjach to 800 x 480 pikseli. Możemy zdecydować się również na rozdzielczość HD, jednak pamiętajmy, że im większa rozdzielczość, tym bardziej obciążone będą podzespoły nawigacji.

Pamięć wewnętrzna

Im więcej pamięci wewnętrznej, tym urządzenie będzie w stanie pomieścić większą ilość map oraz aktualizacji z usługi Life Time Map. Wybierając nawigacje GPS właśnie z dożywotnią aktualizacją mapy, warto wybierać urządzenia o stosunkowo dużej pojemności pamięci wewnętrznej, która powinna wynosić około 8 GB+.

Procesor

Ilość rdzeni oraz szybkość ich taktowania określa komfort, z jakim będziemy mogli używać nawigacji, a także prędkość reagowania interfejsu i map na zmiany. Dobrym pomysłem będą procesory czterordzeniowe o taktowaniu na poziomie powyżej 500 Hz.

System operacyjny

Obecnie najpopularniejsze są nawigacje oparte na systemie operacyjnym Microsoft Windows CE lub Android. Często w przypadku Androida, usług Life Time Maps jest automatycznie załączana po pierwszym uruchomieniu sprzętu, natomiast w przypadku systemu operacyjnego Windows CE, należy samodzielnie włączyć usługę.

Mapy

Najchętniej wybieranymi i polecanymi mapami w nawigacjach GPS są mapy TomTom, Becker oraz AutoMapa. W przypadku wyboru mapy liczy się nie tylko jej dokładność, ale również płynność działania, czytelność oraz intuicyjny interfejs.

Polecane nawigacje GPS


Jaką nawigacje GPS z dożywotnią aktualizacji map wybrać? Ranking
4.3 (86.67%) 3 votes

Bestsellery morele.net

Bestsellery sklep-presto.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *