Jaka myszka do WoT? Polecamy myszki do World of Tanks

Wybór odpowiedniej myszki komputerowej to podstawa udanej i satysfakcjonującej rozgrywki. Myszka dla graczy musi spełnić liczne oczekiwania, jakie się przed nią stawia. Podpowiemy, jak wybrać najlepszą myszkę do gry w World of Tanks.

Parametry, na które należy zwrócić uwagę podczas wyboru myszki gamingowej:

 • Płynność ruchu wskaźnika. Ten parametr przekłada się na precyzję i płynność działania w grze.
 • Wygodny kształt, dobre wyprofilowanie. To ważne, szczególnie dla osób, które spędzają przy komputerze i grach wiele czasu.
 • Dokładność w odwzorowaniu ruchu.
 • Przyciski funkcyjne – ułatwiają szybkie działanie w grze i w codziennym użytkowaniu komputera.
 • Dobre ślizgacze – najlepsze będą teflonowe.
 • Wysoka rozdzielczość pracy.
 • Dobre wykonanie urządzenia, antypoślizgowa obudowa.
 • Odpowiednia waga myszki.
 • Sposób zasilania – to bardzo istotna kwestia. Myszki przewodowe najczęściej w niższej cenie mogą zaoferować wyższe parametry działania niż ich bezprzewodowe odpowiedniki. Urządzenie na kablu jest precyzyjne, celne i świetnie odwzorowuje ruch. Myszki bezprzewodowe będą odrobinę wygodniejsze w użytkowaniu, kabelek nie będzie się plątał po biurku.

Mysz optyczna czy laserowa?

Technologia laserowa przewyższa optyczną pod względem precyzji działania i komfortu użytkowania, a to bardzo ważne przy grach typu World of Tanks. Wiele myszy określanych jako gamingowe to urządzenia nowoczesne i przodujące w tej dziedzinie sprzętu.

 • Mysz laserowa będzie droższa od optycznej. Tanie myszki laserowe mogą się okazać słabsze od modeli optycznych, a wciąż będą droższe. Myszki laserowe z wyższej półki to dobre rozwiązanie, ale ich cena nie każdemu przypadnie do gustu.
 • Mysz optyczna dobrej jakości może się również sprawdzić w WOT, jej zaletą jest przede wszystkim dużo niższa cena zakupu. Myszki optyczne produkowane obecnie to urządzenia wysokiej jakości, niejednokrotnie konkurują z myszkami laserowymi pod względem parametrów działania. Urządzenia optyczne z wyższej półki będą dobrym wyborem, nieco tańszym niż myszki laserowe.
 • Mysz łącząca obie technologie – w sprzedaży są dostępne również myszki, które łączą technologię laserową i optyczną, co pozwala na płynną pracę urządzenia na wszelkich podłożach i na osiąganie doskonałych parametrów czułości i dokładności ruchu.
Warto wiedzieć!
Przy wyborze myszki do WOT należy zwrócić uwagę na czułość urządzenia. Najlepiej sprawdzi się mysz o czułości minimum 2400 DPI, ale im większa czułość, tym większe możliwości. Dobrym wyborem będzie także myszka, która pozwala na szybką regulację DPI.

 

Czy warto kupić urządzenie dedykowane do WOT?

W sprzedaży jest dostępna myszka, która została stworzona specjalnie dla miłośników World of Tanks. Mowa oczywiście o Razer Deathadder 2013 World of Tanks. Jej parametry prezentują się znakomicie:

 • To ulepszony wariant popularnego Deathaddera. Model WOT został wyposażony w elementy gumowe, co przekłada się na wygodę użytkowania i pełną kontrolę nad urządzeniem.
 • Nowoczesny sensor optyczny o czułości 6400 DPI gwarantuje precyzję działania i płynność ruchu.
 • Urządzenie posiada 5 klawiszy do indywidualnego zaprogramowania.
 • Rozdzielczość pracy myszki można zmieniać dynamicznie.

Myszka Razer Deathadder 2013 zachwyca również designem, który nawiązuje do gry World of Tanks i tym bardziej przypadnie do gustu miłośnikom militarnych rozgrywek.

Warto wiedzieć!
Wielbiciele WOT mogą stworzyć designerski zestaw do gry. Poza myszką, marka Razer oferuje Goliathus Speed Medium World Of Tanks Edition, która jest dedykowana do gry w WOT. Podkładka wspomaga działanie myszki oraz świetnie wygląda na biurku.

 

Myszka dedykowana do WoT-a to nie jedyny dobry wybór. Jej mankamentem, i to dość istotnym, jest bowiem wysoka cena. Za to urządzenie trzeba zapłacić niespełna 400 złotych. Warto jednak pamiętać o tym, że ta myszka oferuje świetne możliwości i sprawdzi się w wielu innych, jeszcze bardziej dynamicznych grach.

Najlepsza myszka do World of Tanks powinna spełniać podstawowe wymagania gracza, posiadać odpowiednią czułość, kształt i funkcjonalność. Już w niższych przedziałach cenowych można znaleźć liczne myszki przewodowe, które zagwarantują miłośnikom WOT płynną rozgrywkę i bardzo dobre parametry użytkowania. Z pewnością nie warto sięgać po najtańsze rozwiązania w danej klasie (na przykład kupować najtańszej myszki określanej mianem gamingowa). Porządna myszka dla gracza to inwestycja, która przynosi wiele korzyści i może posłużyć użytkownikom przez długi czas.

Ranking 5 myszek do World of Tanks


Jaka myszka do WoT? Polecamy myszki do World of Tanks
4.4 (88%) 5 votes

Bestsellery morele.net

Bestsellery sklep-presto.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *