Jaka myszka do projektowania, grafiki, dla architekta?

Przy wyborze popularnego „gryzonia” dla osób trudniących się grafiką i projektowaniem oprócz standardowych funkcji wymagane są dodatkowe możliwości. Jeżeli zechcemy aby nasza praca przy użyciu myszki stała się wygodniejsza, a przede wszystkim pozwalała zaoszczędzić czas, to znak, że pora wybrać nową myszkę. Możemy znaleźć wiele różnorodnych rozwiązań, które pozwolą nam spełnić nasze potrzeby. Na pewno jednymi z ważnych elementów jest ciężar, kształt oraz klawisze z dostępem do potrzebnych nam funkcji. Przy odrobinie wysiłku zarówno amator jak i zawodowiec odnajdą sprzęt, który sprosta ich oczekiwaniom.

1f804881a7dfbe97b33fe9a8ebd55668

Mysz dla grafika, architekta – charakterystyka

W przypadku gdy już zdecydujemy się na zmianę obecnej myszki na nowe urządzenie, które spełni nasze potrzeby i pomoże w pracy przy projektach, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na możliwość zaprogramowania klawiszy funkcyjnych (klawisze dodatkowe umożliwiające więcej opcji). Rozwiązanie to daje nam niejako możliwość spersonalizowania swojego „gryzonia” oraz znacznie ułatwi pracę. Dodatkowy przycisk pozwoli na szybkie powiększenie danego fragmentu projektu, ewentualnie pozwoli szybko cofnąć źle zaprojektowaną linię. Dla osób, które używają myszek jako narzędzia pracy zarobkowej istotną rolę odegra również ciężar oraz wyważenie. Dzieje się tak, ponieważ dochodzi tutaj do zjawiska znanego pod nazwą pamięci mięśniowej – wielokrotnie wykonywany ruch po czasie staje się automatyczny. W momencie, w którym przyzwyczaimy się do pewnych ustawień, trudno będzie nam się dostosować do nowego wyważenia. Dlatego wybierając myszkę na pewno warto zainwestować kilka dodatkowych złotych na tę, która posiada w swoim wyposażeniu ciężarki. Uwagę należy zwrócić również, podobnie jak w przypadku myszy dla standardowego użytkownika, na ogólny wygląd i jakość wykonania, warto aby wybrany przez nas sprzęt długo nam służył. Nie bez znaczenia pozostaje także dpowiednia długość przewodu.

Opcja czy konieczność?

Jeżeli zajmujemy się projektowaniem na co dzień wybór specjalistycznej myszki poprawi komfort naszej pracy oraz sprawi, że będzie ona przyjemniejsza. Każdy kto chce podchodzić profesjonalnie do swojego zawodu powinien poważnie rozważyć zakup odpowiedniej myszy. Również dla osób, które wstępują dopiero w świat grafiki i architektury skorzystanie z odpowiednio dobranego urządzenia pozwoli na szybszą i skuteczniejszą naukę.

Zalety:

  • możliwość spersonalizowania przycisków
  • klawisze funkcyjne

Wady:

  • konieczność wyboru myszki dostosowanej konkretnie do jednej osoby

Ranking 5 myszek do projektowania

Jaka myszka do projektowania, grafiki, dla architekta?
4.5 2
Gazetka Morele.net
Poznaj wyjątkowe ekspresy Nespresso, teraz w promocji do 100 złotych taniej