Jaka myszka do Playerunknown’s Battlegrounds (PUBG)?

Uwielbiasz rozgrywkę Battle Royale w strzelankach multiplayer? Jesteś fanem PUBG i nie wiesz, jaka myszka do Playerunknown’s Battlegrounds (PUBG) sprawdzi się najlepiej na polu bitwy? Zobacz nasz ranking myszek, zapoznaj się z podstawowymi aspektami oraz kwestiami, na jakie powinieneś zwrócić uwagę podczas kupna myszki i dopasuj gryzonia do swoich potrzeb.

Jaka myszka do Playerunknown’s Battlegrounds (PUBG)?

W każdej dynamicznej strzelance liczy się szybkość reakcji, refleks, odpowiednia rozdzielczość myszy, minimalne jej opóźnienie, a także wygodny uchwyt, które zapewnią pewną wygraną.

Jaka myszka do Playerunknown's Battlegrounds (PUBG)

Na co zwracać uwagę wybierając myszkę do Playerunknown’s Battlegrounds (PUBG)?

Kupując mysz powinieneś zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Do podstawowych kwestii należy typ myszy, następnie zaimplementowane sensory, typ interfejsu, a także jej czułość, rozdzielczość i przyśpieszenie.

Myszka laserowa a mysz optyczna

Myszki laserowe są droższe od myszy optycznych, jednak oferują one o wiele lepsze parametry, które przeważają o ich bardziej rozbudowanej funkcjonalności. Myszy laserowe mogą prawidłowo działać na każdej powierzchni, podczas gdy myszy optyczne wymagają powierzchni niepołyskujących i nieprzezroczystych. Poza tym myszy laserowe mogą zaoferować lepszą rozdzielczość, czułość i przyśpieszenie, co stanowi kluczowe aspekty przemawiające za ich wartością – zwłaszcza w przypadku dynamicznych strzelanek, takich jak Playerunknown’s Battlegrounds (PUBG). Naturalnie, myszy optyczne są tańsze od myszy laserowych.

Ranking myszek do Playerunknown’s Battlegrounds (PUBG)

MiejsceZdjęcieNazwa
1.SteelSeries Rival 100SteelSeries Rival 100 Black (62341)
2.A4 Tech Bloody V8mA4 Tech Bloody V8m USB
3.Razer DeathAdder ChromaRazer DeathAdder Chroma (RZ01-01210100-R3G1)

Sensory w myszach

Wybór sensora myszy jest bardzo ważny, ponieważ to od niego uzależniona jest funkcjonalność myszki, jej trwałość oraz parametry. Jeśli sensory będą kiepskie, wówczas powinniśmy spodziewać się przeskakiwania, urywania toru myszy, oraz problemów z płynnym jej działaniem.

Podczas zakupu myszy warto poszukać modeli posiadających następujące sensory:

myszy optyczne: Avago 3888, Avago 3090, Avago 3095 i Avago 3310;

myszy laserowe: Avago S9500 i S908

Mysz przewodowa a bezprzewodowa – jaką wybrać?

Wybór interfejsu, za pomocą którego mysz komunikuje się z komputerem, jest istotny w aspekcie jej eksploatacji. Myszy bezprzewodowe oferują o wiele większą wygodę na co dzień, jednak problemem może okazać się wymiana baterii i problem z uzyskaniem oraz utrzymaniem stabilnego połączenia z transmiterem – zwłaszcza w przypadku tańszych urządzeń. Warto pomyśleć również o szybkości transmisji sygnału, który może być wolniejsza niż w przypadku myszy przewodowych.

Myszy przewodowe to najrozsądniejszy wybór w przypadku półprofesjonalnego i profesjonalnego grania – zwłaszcza w gry dynamiczne, takie jak PUBG.

Parametry myszy – rozdzielczość, przyśpieszenie, czas reakcji

Granie w Playerunknown’s Battlegrounds (PUBG) wymaga odpowiedniego sprzętu. Myszy do dynamicznych strzelanek powinny zaoferować odpowiednio dużą rozdzielczość, szczególnie w sytuacji, gdy grasz na monitorze z dużą rozdzielczością. Poza tym mysz powinna zaoferować szybką  zmianę rozdzielczości w kilku jej zakresach. Rozsądnym wyborem powinna być rozdzielczość od 1500 do 2500 DPI. Przyśpieszenie myszy powinno oscylować w granicach 20g, natomiast jej opóźnienie (czas reakcji) nie powinno wynosić więcej niż 2 ms.

Jaka czułość myszki do Playerunknown’s Battlegrounds (PUBG)?

Czułość myszy nie może być zbyt mała, ponieważ spowolni to grę i zmęczy nadgarstek, szczególnie podczas dłuższych rozgrywek. Rozsądna czułość myszy powinna oscylować w granicach 1500 – 2000 DPI, jednak jest to sprawa mocno indywidualna.

Ranking myszek do Playerunknown’s Battlegrounds (PUBG)

Poniżej prezentujemy ranking myszek do Playerunknown’s Battlegrounds (PUBG). Znajdziesz tu najlepsze, najpopularniejsze i najbardziej rekomendowane modele myszy dopasowanych do omawianego tytułu. Sprawdź nasz ranking przed podjęciem zakupowej decyzji.

Mysz dla gracza Playerunknown’s Battlegrounds (PUBG) – zestawienie najciekawszych propozycji.

Jaka myszka do Playerunknown’s Battlegrounds (PUBG)?
5 (100%) 1 vote

Bestsellery morele.net

Bestsellery sklep-presto.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *