Jaka myszka do League of Legends? Ranking 5 modeli do LoLa

Jak dobrze wiemy dobór odpowiedniej myszki ma znaczeni przy długich i męczących rozgrywkach trwających niekiedy ponad 1h. Na rynku można spotkać myszki o różnym chwycie. Najbardziej popularnymi chwytami są: Palm Grip, Claw Grip oraz Fingertip Grip. W tym artykule postaramy się wytłumaczyć jak dobrać odpowiednią myszkę do gry w LoL’a.

Przy wyborze myszki powinniśmy sprawdzić jaki mamy rozmiar dłoni, aby myszka idealnie leżała w dłoni. Musimy się zastanowić też jaki chwyt myszki nam najbardziej odpowiada do wyboru mamy:

  • Claw Grip – ułożenie dłoni na myszce przypominające szpony.
  • Palm Grip – dłoń leży na całej powierzchni myszki.
  • Fingertip Grip – mysz trzymamy jedynie samymi palcami.

Przy wyborze myszki do gry w League of Legends nie ma reguły, który chwyt będzie lepszy. Wybór chwytu zależy jedynie od indywidualnego podejścia.

Jak wiadomo wybór interfejsu ma ogromne znaczenie. Najbardziej popularnymi są myszki przewodowe, ale zdarzają się wyznawcy myszek bezprzewodowych (o gustach się nie dyskutuje). Przewodowy gryzoń ma wielką przewagę nad bezprzewodowymi myszami gdyż nie posiada baterii.

Co powinna mieć myszka do League of Legends?

Makra do LoL’a? Najlepszym przykładem jest tutaj model Razer Naga Hex która posiada 6 programowalnych przycisków na prawej stronie myszki. W teorii przy odpowiednim zaprogramowaniu przycisków wystarcza nam do sterowania jedynie myszka. Jak wiadomo najlepszym zestawem do gry w LoL’a jest odpowiednia myszka i klawiatura.

Producenci myszek coraz częściej prześcigają się w ilości DPI. Jak wiadomo do gry w League of Legends wystarcza nam około 800 – 1600 DPI. Dla agresywnych graczy zaleca się mniejsze sensitivity i wyższe DPI.

Do wybory mamy dwa rodzaje sensorów laserowy i optyczny. Najczęściej polecanym sensorem jest sensor optyczny. Przy wyborze myszki powinniśmy sprawdzić jaki rodzaj sensora mamy w gryzoniu. Oto najbardziej polecane sensory:

  • Sensor laserowy: Avago S9500 i Avago S9808
  • Sensor optyczny: Avago 3888, Avago 3090, Avago 3095, Avago 3310

Ostatnim punktem przy wyborze sprzętu jest materiał wykonania oraz ślizgacze. Najlepszymi ślizgaczami są te wykonane z teflonu które maja za zadanie zmniejszyć tarcie pomiędzy myszką a podkładką. Należy wybrać jak najlepszy materiał wykonania myszki aby posłużyła długi czas.

Poniżej zestawienie top 5 najlepszych myszek do League of Legends i innych gier typu MOBA.

Polecane myszki do League of Legends


Jaka myszka do League of Legends? Ranking 5 modeli do LoLa
4.3 (86.67%) 3 vote[s]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *