Jaka myszka do 150 zł? Top 5 najpopularniejszych myszy!

Myszek komputerowych jest wiele i każda z nich ma konkretne przeznaczenie. Odmienna ergonomia, parametry, dodatkowe funkcje – to główne cechy, na które trzeba zwracać uwagę podczas ewentualnego zakupu.

Jaka myszka do 150 zł

Jeśli zastanawiasz się jaka myszka do 150 zł. będzie dla Ciebie najlepsza i nie wiesz, jakie powinna spełniać wymogi, aby była pomocna w Twojej codziennej pracy czy odpoczynku z ulubioną grą, przeczytaj nasz poradnik. Dowiesz się z niego min. o tym, jaka myszka może spełnić Twoje oczekiwania i przeczytasz o kilku podstawowych czynnikach, na które trzeba zwrócić uwagę, decydując się na jej zakup.

Ergonomia – Jeśli spędzasz wiele godzin przed komputerem, dużo piszesz lub grasz, warto kupić mysz, na której wygodnie ułożysz dłoń, zapominając o bólu. Osoby opierające cała powierzchnię reki na urządzeniu powinny wybrać myszkę dużą, aby uchronić się od nieprzyjemnych historii bólowych nadgarstka. Natomiast ci, którzy obsługują myszkę palcami, delikatnie ją muskając, powinni wybrać mysz mniejszą.

Z kablem czy bez – Wiele osób pozostaje wiernym myszkom tradycyjnym, natomiast druga część wybiera bardziej innowacyjne rozwiązania. Faktem jest, że myszka przewodowa jest troszkę bardziej precyzyjna. Co odczuje na pewno każdy gracz. Jej reakcja jest równoczesna z kliknięciem i przesunięciem urządzenia. Natomiast w innych przypadkach to opóźnienie jest w ogóle nieodczuwalne. Niektórych drążnią płatające się kable, dla innych nie stanowi to żadnego problemu. Także wybór zależny jest tylko i wyłącznie od Twoich preferencji i przyszłego używania myszki. Jeśli jesteś zagorzałym graczem, wybór kabelka będzie jak najbardziej konieczny.

Rozdzielczość – Tak, myszka też ma swoja rozdzielczość, wyrażoną najczęściej w DPI. Co ta wartość oznacza? Mówiąc najprościej, jest to odległość pokonana przez kursor po przesunięciu  myszki o 2,5 cm. Tak naprawdę do domowego i biurowego użytku wystarczy 1000 DPI, a bardzo często jest ona większa w myszkach do 1500 zł. Dla graczy rozdzielczość powinna być stosunkowo wyższa i oscylować w granicach 1600-2000 DPI.

Wykonanie – wiele osób zapatrzonych w specyfikację techniczną myszy, nie zwraca uwagi na jakość materiałów, z jakich została wykonana. Jest to równie ważna cecha, gdyż dobre tworzywo daje dużą szanse na dłuższe użytkowanie bez żadnych uszkodzeń mechanicznych. Szczególnie jest to ważna cecha dla graczy, gdyż jak wiadomo, mysz jest wtedy bardziej eksploatowana i narażona na uciski, upadki i szybsze poruszanie z dużą siłą. Dlatego zawsze najlepiej sprawdzić w dłoni czy nic nie trzeszczy, nie ma luzów i szpar, przez które mogą się dostać zanieczyszczenia.

Optyczna czy laserowa

Myszki optyczne są trochę mniej czułe od laserowych. Różnią się rodzajem światła, które znajduje się na ich spodniej stronie. W optycznych urządzeniach są to diody LED, natomiast w tych drugich wykorzystuje się diodę laserową, co oznacza większą rozdzielczość i zarazem czułość. Poruszają się także prawie po każdym rodzaju powierzchni.

Przyciski – Ważne, aby działały lekko, bez konieczności użycia większej siły. Tak samo rolka do przewijania, która pełni rolę trzeciego (obok prawego i lewego) przycisku. Czasami na myszkach umieszczone są dodatkowe przyciski wstecz i do przodu (najlepiej aby były rozmieszczone po obydwu stronach myszki, co ułatwi nawigację. Można też znaleźć myszki z przyciskiem powiększania zoom oraz przyciskami funkcyjnymi, które zazwyczaj są potrzebne dla potrzeb gamingowych.

Na co jeszcze zwrócić uwagę

Na ślizgacze lub ewentualnie stopki, rodzaj zastosowanej rolki do przewijani, a w przypadku myszki bezprzewodowej na rodzaj przesyłu danych (bluetooth czy fale radiowe) oraz na rodzaj zasilania (bateria czy akumulatorek). Jeśli jesteś osobą praworęczną możesz wybrać specjalnie zaprojektowaną dla takich osób mysz. To samo tyczy się osób leworęcznych ( z tym, że takich urządzeń jest znacznie mniej). Na szczęście istnieją też myszki uniwersalne, które są również wybierane przez wielu użytkowników.

Ranking myszek do 150 zł.

Mysz Esperanza EM 113 – Bardzo tania, bo kosztuje ok. 30 zł, ale jak na swoją cenę zachwyca specyfikacją. Jest to urządzenie laserowe, bezprzewodowe, pracujące w technologii 2.4GHz. Dzięki ergonomicznemu kształtowi i gumowym powłokom zapewnia komfort użytkowania. Udanej całości dopełnia cicha rolka, wbudowana funkcja oszczędzania energii i wysokiej jakości sensor laserowy 1600 DPI

Mysz ESPERNAZA Goblin 6D – za tę optyczną myszkę zapłacisz niecałe 20 zł. Jest to urządzenie przewodowe, wyposażone w 6 przycisków, wśród których znajdują się dwa ułatwiające przeglądnie Internetu i poruszanie się w grach – „poprzedni i następny”. Podobnie jak wyżej omawiany model, jest to mysz niezwykle wygodna w użyciu, pokryta w niektórych miejscach miłą w dotyku gumą. Posiada zmienną czułość i przyciągający wzrok wysokiej jakości zielony sensor.
Mysz Mahhattan Stealth Touch – pierwsza na rynku wykonana w technologii Touch. Nie ma przycisków ani roli do przewijania, natomiast posiada bardzo czułą powierzchnię reagującą na dotyk. Może służyc jako prezenter do PowerPointa czy przy prezentacjach PDF. Jej rozdzielczość wynosi 1200 DPI.

Ranking 5 myszek do 150 zł


Jaka myszka do 150 zł? Top 5 najpopularniejszych myszy!
5 (100%) 1 vote

Bestsellery morele.net

Bestsellery sklep-presto.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *