Jaka myszka dla leworęcznych? Ranking 5 najlepszych modeli.

Wszystkie myszki, które są dostępne w sprzedaży mogą posłużyć również dla osób leworęcznych. Wystarczy zmienić ustawienia opcji myszki w panelu sterowania.

Stojąc przed zakupem myszki do komputera powinniśmy sprecyzować nasze potrzeby. Jeżeli sięgamy po komputer sporadycznie, np. w celu skorzystania z przeglądarki internetowej, w warunkach domowych możemy spokojnie pozostać przy myszce standardowej, bez konieczności inwestowania w sprzęt specjalistyczny.

473754_3_f

Natomiast w sytuacji, kiedy myszka jest naszym narzędziem pracy proponowałabym zastanowić się nad zmianą myszki na dedykowaną dla osób leworęcznych.

Zalety myszki dla użytkowników leworęcznych:

  • specjalnie wyprofilowana, aby lepiej leżała w dłoni. Charakteryzuje  ją prawostronne wcięcie na kciuk.
  • posiadają dodatkowe przyciski, przydatne dla grafików oraz graczy. W myszkach uniwersalnych przyciski zlokalizowane są obustronnie.
  • rynek oferuje tzw. myszki pionowe, dzięki którym nasza dłoń znajduje się w neutralnej pozycji, niewymuszonej. Przy długiej pracy przy komputerze odczujemy dużą różnicę, zmniejszone napięcie nadgarstka.
  • myszki dopasowane kształtem do wszystkich palców, dają nam oparcie dla dłoni.

Decydując się już na myszkę dla leworęcznych, zainwestujmy w nią. Koszty dobrych myszek, które dadzą nam pełnię komfortu przekraczają 200 zł.

Tańszym rozwiązaniem są myszki symetryczne, które również cechuje bardzo duża precyzja i krótki czas reakcji, który wynosi 1 ms. Ceny rozpoczynają się już od 30 zł. Idealne rozwiązanie w sytuacji, kiedy z komputera korzysta kilka użytkowników.

Ranking 5 myszek dla leworęcznych

Jaka myszka dla leworęcznych? Ranking 5 najlepszych modeli.
2.3 (45.71%) 7 votes

This article has 1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *