Jaką matę masującą wybrać? Ranking najlepszych modeli.

Maty masujące od kilku lat stają się popularnym narzędziem do rozmasowania pleców po męczącym dniu, wyciągnięciu z nich napięcia, czy do masażu związanego z rehabilitacją lub urazami pleców.

W artykule postaramy się pomóc w doborze maty masującej. Napiszemy, dlaczego warto zdecydować się na urządzenie tego typu, jakie może mieć zastosowanie, na co zwrócić uwagę wybierając matę masującą, a także jakimi parametrami powinna się cechować.

Dlaczego warto kupić matę masującą?

Podstawowym powodem, dla którego warto zainteresować się matą masującą, jest jej dobroczynne działanie na układ krążenia, rozluźnienie spiętych mięśni oraz wspomaganie rehabilitacji pleców po urazach czy operacjach.

Ceny mat masujących zaczynają się od około 100 złotych, jednak najlepsze maty masujące to wydatek rzędu nawet tysiąca złotych. Ilość konstrukcji obecnych na rynku również pozytywnie zaskakuje. Obecnie możemy wyróżnić maty ozonowe do masażu wodnego, maty wibracyjne oparte na małych silniczkach elektrycznych i maty Shiatsu z kulkami, które wałkują nasze plecy.

Zastosowanie maty masującej

Tak jak wspomnieliśmy we wcześniejszych fragmentach tekstu, maty masujące to doskonałe urządzenie do rozmasowywania pleców po męczącym dniu oraz do masażu leczniczego, który poprawia krążenie lub zmniejsza bóle związane z problemami zdrowotnymi.

Maty masujące możemy montować w łóżkach, fotelach i na kanapach, w wannach, czy jako pokrowce do foteli samochodowych. Niektóre maty mogą być wyposażone w funkcje podgrzewania, która dodatkowo wpływa na krążenie i lepiej rozluźnia nasze spięte mięśnie.

Na co zwracać uwagę wybierając matę masującą?

mata masująca

Przede wszystkim określmy, jaka konstrukcja nas interesuje. Następnie wybierzmy miejsce, w jakim będziemy używać mat, a w dalszej kolejności jej parametry. Odpowiednie dopasowanie maty do osobistych preferencji oraz warunków znacząco podniesie komfort jej stosowania.

Konstrukcje mat masujących

Maty ozonowe

Są to maty, które umieszcza się na spodzie wanny. Poprzez wydzielanie bąbelków ozonu, delikatnie masują one nasze ciała. Tego typu maty mogą mieć specjalistyczne zastosowanie w leczeniu niedociśnienia lub nadciśnienia, odleżyn, chorób naczyń krwionośnych oraz napięcia nerwowego. Poza tym ujędrniają ciało i usuwają martwy naskórek. Można wykorzystywać je do redukowania cellulitu, rozstępów oraz natlenić skórę.

Maty na fotel/na kanapę/do łóżka

Tego typu maty stanowią znaczną część rynku. Są to zwykle maty wyposażone w silniczki wibracyjne lub kulki masujące. Mogą być dodatkowo wyposażone w strefy podgrzewające. Ogromny wybór mat tego typu sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Wybierając taką matę, należy zwrócić uwagę na jej konstrukcję oraz obecność stref aktywnego masażu.

Maty do samochodu

Tutaj najlepiej sprawdzają się maty wibracyjne z ewentualnym podgrzewaniem. Im cieńsza i lepiej wyprofilowana mata, tym lepiej. Masaż wibracyjny to doskonały sposób na redukcję napięcia spowodowanego długą jazdą. Maty masujące do samochodu idealnie nadają się dla kierowców zawodowych, którzy odczuwają bóle pleców związane z gromadzonym się w nich napięciem spowodowanym nieprawidłową pozycją za kierownicą lub długotrwałym przebywaniem w jednej pozycji.

Typ mat masujących

Maty możemy podzielić na wibracyjne i masujące za pomocą kul. Te pierwsze dedykowane są wszystkim osobom o niewielkich gabarytach. Wibracje o określonym poziomie intensywności sprawdzą się dla osób starszych oraz takich, którym wałkowanie kulami mogłoby sprawić ból.

Masaż Shiatsu lub Tajski poprzez maty z poruszającymi się kulami jest dedykowany wszystkim, którzy dogłębnie chcą rozluźnić mięśnie i uwolnić się od napięcia. Maty tego typu dedykowane są ludziom młodym, osobom z dużymi mięśniami oraz wszystkim, którzy liczą na mocne doznania.

Parametry mat masujących

Przed kupnem maty warto sprawdzić, do jakiej wagi została zaprojektowana, a także w jakich miejscach znajdują się aktywne strefy masujące. Poza tym określmy ilość silniczków lub kul, które dbają o nasz masaż.

Większość mat masujących projektowana jest dla osób do 100 kg wagi. Jeżeli przekraczasz ten limit, musisz poszukać bardziej wyspecjalizowanych mat. Im więcej odpowiednio rozmieszczonych stref masażu, tym lepiej. Przed zakupem warto dokładnie je sprawdzić oraz skonfrontować z osobistymi oczekiwaniami względem maty. Dokładnie zastanówmy się, na masażu, jakich partii nam najbardziej zależy.

Ilość silniczków lub kul determinuje skuteczność masażu. Im więcej elementów masujących, tym lepiej. Warto wybierać maty wyposażone w jak największą ilość silniczków wibracyjnych lub kul masujących. Warto również zdecydować się na minimum dwustrefowe ogrzewanie.

Polecane maty masujące


Jaką matę masującą wybrać? Ranking najlepszych modeli.
4 (80%) 3 votes

Bestsellery morele.net

Bestsellery sklep-presto.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *