Jaka lustrzanka cyfrowa do 3000 zł? Ranking 5 najlepszych modeli.

Jesteś fanem fotografii i chcesz doskonalić swoją pasję? Szukasz sprzętu, który sprawi, że Twoje zdjęcia nabiorą nowego wymiaru? Jeśli tak, to poniższy tekst może Ci pomóc w wybraniu odpowiedniego aparatu w cenie do 3 000 złotych.

Zastosowanie

Przeznaczenie aparatu cyfrowego jest jasne: służy on do robienia wysokiej jakości fotografii, ich obróbki graficznej, archiwizowania, a także dzielenia się nimi z innymi osobami dzięki modułom łączności internetowej, wbudowanym w nowoczesne modele. Pozwala on również kręcić filmy i poddawać je procesom edycji podobnie jak zdjęcia. Dzięki tak zaawansowanym technologicznie rozwiązaniom, połączonym z kompaktowymi wymiarami i ergonomicznym kształtem aparatu, można uchwycić każdą z cennych chwil czy widoków. Poręczność sprzętu sprawia, że nie ma kłopotu z zabraniem go na wycieczki, w podróż, a nawet na ekstremalną wyprawę wytrzymałościową.

Dlaczego warto zainwestować w aparat cyfrowy do 3 000 zł?

Odpowiedź jest prosta: jeśli zainwestuje się w lepszą jakość aparatu, to uzyska się lepszą jakość zdjęć i więcej możliwości twórczego wykorzystania urządzenia. Tym bardziej, jeśli fotografia jest pasją, którą chce się rozwijać i z której czerpie się przyjemność. W takim wypadku nadmierna oszczędność może prowadzić do zahamowania rozwoju w tej dziedzinie, gdyż korzystanie z przestarzałego czy zbyt mało zaawansowanego technicznie sprzętu powoduje, że nie rozwija się swoich umiejętności fotograficznych. Innym motywem, dla którego warto zainwestować w aparat do 3 000 złotych jest fakt, że modele w tym przedziale cenowym charakteryzują się bardzo dobrym stosunkiem jakości sprzętu do stawki, jaką trzeba za niego zapłacić. Zaawansowanie technologiczne tych propozycji sprawia, że praktycznie jest to inwestycja na lata.

aparat fotograficzny do 3000 zł 1

Na co zwrócić uwagę przy wyborze aparatu?

W przypadku modeli z tej półki cenowej nie jest tak istotna wielkość wyświetlacza, jak w przypadku tańszych aparatów. W tym wypadku liczy się bardziej obecność wbudowanych modułów do łączności internetowej, możliwości aparatu w zakresie ilości wykonanych zdjęć na jednym ładowaniu baterii oraz odporność na uszkodzenia i wstrząsy. Warto zwrócić także uwagę na parametry rozdzielczości oferowane przez producentów, gdyż przekładają się one bezpośrednio na jakość zdjęć. Należy także zwrócić pod tym kątem uwagę na możliwości praktyczne obiektywu i dostępny zoom.

Propozycje godne uwagi dostępne na rynku

Dla użytkowników, którym zależy na dobrej jakości aparatu i nowoczesności rozwiązań technicznych dobrym rozwiązaniem mogą okazać się dwa modele od Sony: DSC – RX100 III i DSC – RX100 M2. Pierwszy z nich ma obiektyw ZEISS Vario – Sonnar o szerokim kącie widzenia, wizjer elektroniczny, wysuwany OLED, a dodatkowo wyposażony w system aplikacji pozwalający na obsługę aparatu z poziomu laptopa czy smartphona, szybki procesor obrazu, uchylny ekran o wysokiej rozdzielczości (przy rozdzielczości aparatu na poziomie 20 MP), technologię Full HD w przypadku nagrywania filmów oraz moduły WiFi/NFC pozwalające na bezprzewodowe dzielenie się własnymi pracami. Zainstalowany przetwornik obrazu CMOS zapewnia wysoką jakość faktur i ostrość. Drugi z modeli jest wersją tańszą ze względu na nieco gorszą rozdzielczość, ale ma wytrzymałą obudowę, dobry przetwornik, opcję korekty zdjęć i zadowalającą ich ostrość. Godny uwagi jest również model Canon PowerShot G5 X z matrycą CMOS, zoomem optycznym i cyfrowym, podglądem obrazu na żywo oraz jego stabilizatorem, a także obowiązkowym modułem WiFi. Warto zwrócić uwagę, że  żywotność baterii jest bardzo dobra daje liczbę około 200 zdjęć. Równie ciekawym rozwiązaniem jest Nikon Coolpix P 900 z 83-krotnym zoomem, który pozwala zamknąć w kadrze to, czego nie widać gołym okiem, szybkim fokusem, redukcją drgań, wbudowanym wizjerem pozwalającym na elastyczne kadrowanie oraz nowoczesnym ruchomym monitorem.

Wybierz rozwiązanie najlepsze dla ciebie i ciesz się magią fotografii na miarę Twoich oczekiwań!

Ranking 5 aparatów fotograficznych do 3000 zł

Jaka lustrzanka cyfrowa do 3000 zł? Ranking 5 najlepszych modeli.
5 1
Gazetka Morele.net
Poznaj wyjątkowe ekspresy Nespresso, teraz w promocji do 100 złotych taniej

  • Matjus Zicz

    Ja bym dopisał Sony a6000 – mały lekki i nawet wytrzymał ciężkie deszcze będąc ze mną na Islandii