Jaką lokówkę do 50 zł wybrać? Ranking 5 najlepszych modeli.

Loki i fale nie wychodzą z mody, a producenci oferują coraz to ciekawsze i bardziej zaawansowane lokówki. Obecnie na rynku możemy spotkać lokówki tradycyjne, automatyczne, karbownice, lokówko-suszarki, czy lokówki stożkowe. Wybór lokówek jest ogromny.

W tekście skupimy się na najtańszej półce cenowej. Napiszemy, dlaczego warto zdecydować się na lokówki za kwotę do 50 złotych, jakie może być ich zastosowanie, na co zwrócić uwagę wybierając taką lokówkę, oraz jakimi parametrami powinna odznaczać się dobra lokówka za mniej niż 50 złotych.

Dlaczego warto kupić lokówkę do 50 złotych?

Największą zaletą lokówek w prezentowanej kwocie jest ich cena. 50 złotych, jakie przyjdzie nam zapłacić za lokówkę to dosyć zachęcająca cena, która nie zrujnuje domowego budżetu, a pozwoli nam kupić standardowy sprzęt do falowania i kręcenia włosów.

Każda lokówka objęta jest gwarancją producenta, dzięki czemu nie ma obawy, że kupimy sprzęt wadliwy lub uszkodzony, a przez pewien okres użytkowania jesteśmy chronieni od uszkodzenia sprzętu wynikającego z nieprawidłowości produkcyjnych.

Lokówki w kwocie do 50 złotych dedykowane są minimalistom, którzy oczekują od sprzętu tego typu podstawowej funkcjonalności i prostoty wykonania, a przy tym nie chcą wydawać na lokówkę dużej ilości pieniędzy. Za 50 złotych jesteśmy w stanie kupić lokówki od firm: Adler, Clatronic, MPM, Venga, Eldom, Elesko, czy Bomann.

Zastosowanie lokówek do 50 złotych

lokówka do 50 zł

Lokówki w kwocie do 50 złotych umożliwiają nam wygodne i stosunkowo szybkie kręcenie loków i falowanie włosów. Posiadają ceramiczną powłokę, ergonomiczne kształty, czy obrotowe podłączenie przewodu.

Funkcjonalność lokówek w dużej mierze zależy od ilości nakładek, które znajdują się w zestawie. W kwocie do 50 złotych możemy liczyć na obecność od jednej do dwóch podstawowych nasadek, które pozwolą stylizować nasze włosy.

Lokówki z najniższej półki cenowej posiadają moc w przedziale od 13 do nawet 50 watów, dzięki czemu jesteśmy w stanie dopasować sprzęt do grubości naszych włosów. Im mocniejsze i grubsze włosy, tym lokówka powinna posiadać większą moc.

Lokówki w kwocie do 50 złotych doskonale nadają się jako lokówki zastępcze lub turystyczne, które zabieramy ze sobą na wyjazdy służbowe, w delegacje, czy na wakacje. Niska cena urządzenia sprawia, że nie będziemy obawiać się uszkodzenia lokówki, którą kupiliśmy za kwotę 20, czy 30 złotych, a nasza domowa, droga lokówka bezpiecznie poczeka na nas w domu.

Na co zwracać uwagę wybierając lokówkę do 50 złotych?

Wybierając lokówkę w tak niskim przedziale cenowym, nie mamy co wybrzydzać. Zwykle te urządzenia posiadają najbardziej podstawową specyfikację i funkcjonalność. Mimo to należy zwrócić uwagę na obecność powłoki ceramicznej, uchwytu do podwieszania, zabezpieczenia przed przegrzaniem, lampki kontrolnej, regulacji temperatury, funkcji jonizującej, oraz na ilość nasadek. Sprawdźmy również moc urządzenia.

Powłoka ceramiczna

Dzięki ceramicznej powłoce nasze włosy są bezpieczniejsze i bardziej chronione przed spaleniem niż ma to miejsce w lokówkach z powłoką metalową. Jeżeli mamy możliwość, warto zdecydować się na lokówki z ceramiczną powłoką, zwłaszcza że w kwocie do 50 złotych z łatwością znajdziemy takie lokówki.

Uchwyt do podwieszania

Jest to mały detal, który jednak znacząco podnosi komfort korzystania z lokówki. Podwieszanie lokówki pozwala na bezpieczniejsze i bardziej komfortowe przechowywanie jej w momencie, kiedy nie jest używana, jak również zostawianie jej nagrzanej.

Zabezpieczenie przed przegrzaniem

Zabezpieczenie to samoczynnie wyłącza lokówkę, gdy ta jest zbyt długo załączona. Grzałka w lokówce przy długotrwałej pracy może zostać uszkodzona. Warto wybierać lokówki posiadające to zabezpieczenie. W kwocie do 50 złotych jesteśmy w stanie kupić lokówki posiadające tę ochronę.

Lampka kontrolna

Lampka kontrolna informuje nas o procesie nagrzewania lub gotowości do pracy urządzenia. Warto zdecydować się na lokówkę, która poinformuje nas, kiedy jest gotowa do pracy. W omawianym przedziale cenowym bez trudu znajdziemy lokówki z lampką kontrolną.

Regulacja temperatury

Regulacja temperatury umożliwia lepsze dopasowanie zakresu temperatur do grubości i rodzaju włosów oraz fryzury, którą zamierzamy wystylizować. W kwocie do 50 złotych znajdziemy raczej proste lokówki, które pracują w jednym trybie.

Funkcja szybkiego nagrzewania

Jeżeli cierpimy na chroniczny brak czasu i wszystko załatwiamy w biegu, warto wybrać lokówkę posiadającą tę funkcję. Szybkie nagrzewanie umożliwia skrócenie czasu nagrzewania sprzętu nawet o połowę, jednak pamiętajmy, że mocniej obciąża grzałkę, a lokówka w tym trybie może pobierać więcej prądu elektrycznego.

Jonizacja

Trudno będzie nam znaleźć lokówkę w kwocie do 50 złotych, która posiada tę funkcję, jednak na rynku znajdzie się kilka tanich modeli oferujących jonizację naszych włosów. Funkcja ta wygładza powierzchnię włosów oraz nie dopuszcza do ich elektryzowania.

Wymienne końcówki

Im więcej końcówek, tym lokówka będzie bardziej funkcjonalna i pozwoli na lepszą stylizację fryzury. Z racji tego, że lokówki w zadanej kwocie to podstawowe sprzęty, możemy liczyć na obecność jednej lub maksymalnie dwóch końcówek w zestawie. Zwykle jest to nakładana szczotka i lokówka o wymiarach 19 lub 25 mm.

Moc

W kwocie do 50 złotych najważniejszym i jedynym parametrem technicznym, na który należy zwrócić uwagę, jest jej moc. Im większa moc, tym lokówka pobiera więcej energii elektrycznej, szybciej się nagrzewa, a także jest w stanie sprawniej formować naszą fryzurę. W kwocie do 50 złotych możemy przebierać między lokówkami o mocy od 13 do 52 W, przy czym najczęściej będziemy mieć do czynienia z urządzeniami posiadającymi moc około 25 – 30 W.

Polecane lokówki do 50 zł


Jaką lokówkę do 50 zł wybrać? Ranking 5 najlepszych modeli.
3.8 (76%) 5 votes

2 myśli na temat “Jaką lokówkę do 50 zł wybrać? Ranking 5 najlepszych modeli.

 • 13 stycznia 2017 o 09:23
  Permalink

  Właśnie od dłuższego czasu myślę nad zakupem grubej lokówki babylissa, bo moje włosy są
  bardzo kapryśne i nie chcą się kręcić ma żadne inne sposoby 🙁

  Odpowiedz
 • 13 stycznia 2017 o 10:23
  Permalink

  Właśnie od dłuższego czasu myślę nad zakupem grubej lokówki babylissa, bo moje włosy są
  bardzo kapryśne i nie chcą się kręcić ma żadne inne sposoby 🙁

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *