Jaka lodówka turystyczna? Jaka lodówka na wyjazd? Top 5 lodówek turystycznych

Poniższy wstęp do rankingu lodówek turystycznych umożliwia dobranie urządzenia do indywidualnych preferencji. Poręczność tego praktycznego urządzenia nie powinna być kwestionowana, gdyż sprzęt zdecydowanie ułatwia życie, zwłaszcza w okresie upałów oraz gdy wystąpi potrzeba przewiezienia zamrożonej porcji pożywienia.

Dlaczego warto kupić lodówkę turystyczną

Posiadanie lodówki turystycznej oznacza ogromną wygodę w trakcie podróżowania. Można bezproblemowo utrzymywać jedzenie oraz napoje w niskiej temperaturze, co znacząco wpłynie na ich trwałość. Ochłoda i orzeźwienie znajdą się w zasięgu ręki bez konieczności wychodzenia z auta.

Zastosowanie lodówki turystycznej

Poręczna lodówka turystyczna z wygodnym uchwytem do przenoszenia i podwójnym wentylatorem w pokrywie to dobry wybór dla osób spędzających dużo czasu w samochodzie, lubiących wyprawy za miasto, biwaki czy rodzinne pikniki. Sprawdzi się także u zawodowych kierowców, powodując zużycie jedynie nieznacznie większej ilości paliwa.

Jaka lodówka turystyczna

Na co zwrócić uwagę w lodówce turystycznej

Podczas wyboru najlepszej lodówki turystycznej, zawsze sprawdź jej podstawowe parametry, a nie jedynie aktualną cenę. Najbardziej liczą się: renomowany i sprawdzony producent, kolorystyka sprzętu (zwłaszcza, jeśli jesteś gadżeciarzem), rodzaj produktu – chłodzenie i podgrzewanie, pojemność lodówki turystycznej oraz to, w jaki sposób jest zasilana.

Producent lodówki

Renomowana marka lodówki turystycznej jest niezwykle istotna. Tworząc wstęp do rankingu, bazowaliśmy na modelach urządzeń, polecanych przez ich zadowolonych użytkowników, będących klientami sklepu internetowego. Zarówno w terenie, jak i przy domu doskonale sprawdzały się urządzenia takich producentów, jak: Ravanson, Sencor, Clatronic, MPM, Camry, Adler, Hyundai, Tristar czy Waeco Mobicool.

Kolor urządzenia

Estetyka wykonania specjalnie izolowanych lodówek turystycznych połączona została z praktycznie dowolnym wyborem kolorów sprzętu. Obecnie produkuje się urządzenia biało-czarne, szare czy grafitowe, a także barwne: zielone, czerwone,niebieskie.

Rodzaj produktu

Chłodziarka i podgrzewacz w jednym to najbardziej uniwersalne z możliwych lodówki turystyczne. Ze względu na ich wielofunkcyjność najlepiej wybierać właśnie takie modele. Urządzenie może utrzymywać temperaturę przykładowo o 20° Celsjusza niższą niż otoczenie, a także podgrzewać zawartość aż do 60° Celsjusza. Dla podwyższenia funkcji chłodzących warto zastosować dodatkowe wkłady do wnętrza. Tryb grzania lub chłodzenia wybiera się, naciskając jeden przycisk.

Pojemność całkowita lodówki turystycznej

Kompaktowe, niewielkie urządzenia (4-7 litrów) to idealne rozwiązanie dla pary, udającej się na romantyczną wycieczkę za miasto rowerem lub na spacer. Kto ma wówczas ochotę dźwigać zbędne obciążenie. Większe wymiary i pojemność lodówki turystycznej przeznaczone są do samochodu, do wożenia sporej ilości jedzenia i chłodzenia napoi. Najczęściej spotykane sprzęty dysponują obszernym wnętrzem i pojemnością pomiędzy 24 a 32 litrów, a zdarzają się nawet naprawdę duże, bo ponad czterdziestolitrowe lodówki turystyczne.

Rodzaj zasilania lodówki turystycznej

Najwygodniejszym dostępnym rodzajem zasilania lodówki turystyczne jest to z ładowarki samochodowej, przez gniazdo zapalniczki (12 V – 48 W). Można także naładować urządzenie w tradycyjny sposób – poprzez sieć elektryczną (230 V). Sprzęt zawsze wyposaża się w dość długi kabel zasilający. W samochodzie lodówka spisuje się najlepiej w trakcie jazdy, a więc przy włączonym silniku.

Ranking lodówek turystycznych


Jaka lodówka turystyczna? Jaka lodówka na wyjazd? Top 5 lodówek turystycznych
5 (100%) 1 vote[s]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *