Jaka lodówka do 500 zł wybrać? Ranking 5 najlepszych modeli.

Rynek lodówek oferuje nam wiele rozwiązań, które różnią się od siebie konstrukcją, przeznaczeniem, czy mobilnością. W kwocie do 500 złotych będziemy w stanie kupić raczej wyłącznie niewielkie lodówki turystyczne lub takie, które przywodzą na myśl lodówki hotelowe.

W tekście dokładniej przyjrzymy się lodówkom do 500 złotych. Podpowiemy, dlaczego warto zdecydować się na lodówkę w podanej kwocie, jakie może być jej zastosowanie, na co zwracać uwagę wybierając lodówkę do 500 złotych oraz jakimi parametrami powinna odznaczać się przyzwoita lodówka do 500 złotych.

Dlaczego warto wybrać lodówkę do 500 złotych?

Głównym powodem jest cena. Lodówki w podanej kwocie plasują się w najniższej półce cenowej, dzięki czemu mogą okazać się idealnym wyborem na każdą kieszeń. Kupno lodówki do 500 złotych nie zrujnuje domowego budżetu, a jednocześnie pozwoli skutecznie chłodzić i mrozić produkty spożywcze.

Kolejną zaletą lodówek do 500 złotych są ich niewielkie gabaryty. Lodówki takie bez problemu zmieszczą się pod szafką, a także możemy postawić je w dowolnym pomieszczeniu. Jest to ogromny plus, zwłaszcza dla małych mieszkań, gdzie liczy się każdy cm2.

Lodówki tego typu to zwykle energooszczędne rozwiązania. Dzięki niewielkim gabarytom i małej powierzchni komory chłodzącej, używając ich, możemy znacznie obniżyć rachunki, w porównaniu do dużej, pełnowymiarowej lodówki.

Chcąc kupić lodówkę do podanej kwoty, możemy przebierać między lodówkami od takich producentów jak: MPM, Ravanson, Beko, Amica, Luxpol, Haier, czy Bomann.

Zastosowanie lodówek do 500 złotych

lodówka do 500 zł ranking

Lodówki do budżetu nieprzekraczającego 500 złotych oferują takie samo zastosowanie jak droższe lodówki. Posiadają sekcję chłodziarki oraz zamrażarki, a także wyposażone są w najbardziej podstawowe funkcje, które usprawniają chłodzenie i zamrażanie żywności.

Niektóre z lodówek dostępnych w podanej kwocie posiada pojemnik do wytwarzania lodu w kostkach, półki z hartowanego szkła lub drutu i inne podstawowe akcesoria.

Na co zwracać uwagę wybierając lodówkę do 500 złotych?

Wybierając lodówkę do podanej kwoty, należy dokładnie sprawdzić jej cechy, dzięki czemu lepiej dopasujemy ją do warunków mieszkaniowych i osobistych preferencji. Do najważniejszych cech lodówek do 500 złotych możemy zaliczyć: obecność wewnętrznej komory zamrażania, pojemność chłodziarki i pojemność zamrażalnika, klasę energetyczną, klasę klimatyczną, poziom generowanego hałasu i funkcjonalność.

Wewnętrzna komora zamrażania

Jest to raczej standard, jednak mimo to możemy spotkać lodówki bez zamrażalnika. Tego typu urządzenia sprawdzą się, gdy nie zamierzamy zamrażać żywności. Przed zakupem lodówki dobrze zastanów się, czy faktycznie nie potrzebujesz komory zamrażającej. Z reguły lodówki bez zamrażalnika są tańsze, jednak o wiele mniej funkcyjne.

Pojemność

Od pojemności chłodziarki uzależniona jest ilość produktów spożywczych, jakie w niej umieścimy, a od pojemności zamrażalki ilość produktów, które zamrozimy. Jeżeli jesteśmy singlami lub nie przechowujemy w lodówce dużej ilości jedzenia, warto wybierać niewielkie lodówki. Jeśli natomiast z lodówki będzie korzystać więcej niż jedna osoba, zdecydowanie się na możliwie dużą, dostępną w tym przedziale cenowym lodówkę, może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Lodówki do 500 złotych posiadają pojemności komory chłodzącej od 40 do nawet 90 litrów. W przypadku zamrażarki pojemności wyglądają następująco- od 4 do 13 litrów. Producenci podają również pojemność całkowitą netto, która jest sumą pojemności chłodziarki i zamrażarki. W lodówkach w kwocie do 500 złotych będzie to od 45 do 100 litrów.

Klasa energetyczna

Klasa energetyczna określa zużywaną w ciągu roku energię przez lodówkę w porównaniu z urządzeniem wzorcowym. Klasy energetyczne podaje się od A+++ do C (od najbardziej energooszczędnej do najmniej energooszczędnej). Warto decydować się na lodówki z możliwie wysoką klasą energetyczną, ponieważ pozwoli nam to oszczędzić na rachunkach. Lodówki do 500 złotych to zwykle urządzenia z klasą energetyczną A+, choć zdarzają się lodówki w podanej kwocie o klasie energetycznej A+++.

Klasa klimatyczna

Klasa klimatyczna określa, w jakich warunkach może być użytkowana nasza lodówka. Możemy wyróżnić 4 klasy klimatyczne: T (tropikalna), ST (subtropikalna), N (normalna), SN (subnormalna). Odpowiednio dobrana klasa pozwoli zmniejszyć zużycie energii oraz podnieść efektywność lodówki. W naszym klimacie należy wybierać lodówki z klasą klimatyczną N (normalną) lub SN (subnormalną).

Generowany hałas

Im mniej generowanego hałasu, tym użytkowanie lodówki będzie bardziej komfortowe. Warto zwrócić uwagę na ten parametr, zwłaszcza gdy zamierzamy umieścić lodówkę blisko salonu lub pokoju dziennego. Lodówki do 500 złotych generują hałas na poziomie 38– 43 dB.

Funkcjonalność

Niektóre lodówki do 500 złotych będą posiadały takie udogodnienia jak: powłokę antybakteryjną, która wyposażona jest w dodatki srebra, które niszczy drobnoustroje i działa bateriobójczo. Poza tym w podanej kwocie istnieje możliwość kupna lodówki z obustronnie zamontowanymi drzwiami, które pozwolą lepiej dopasować sprzęt do warunków mieszkalnych. Warto równeiż zwrócić również uwagę na gabaryty lodówki.

Polecane lodówki do 500 zł


Jaka lodówka do 500 zł wybrać? Ranking 5 najlepszych modeli.
5 (100%) 2 votes

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *