Jaka listwa zasilająca z bezpiecznikiem? Ranking 5 modeli

Kupując listwę zasilającą do naszego sprzętu elektronicznego należy wybierać takie które posiadają zabezpieczenia. Rozróżniane są 3 typy zabezpieczeń stosowanych w listwach.

Listwa zasilająca z bezpiecznikiem

  • Listwy zasilające z bezpiecznikiem topikowym – charakteryzują się długim czasem reakcji na zmiany prądowe. W praktyce nie gwarantują zabezpieczenia dla sprzętu przed krótkim silnym impulsem.
  • Listwy zasilające z warystorem – charakteryzują się szybszym czasem reakcji niż bezpieczniki topikowe. Warystory potrafią absorbować sporą ilość energii. Stosowane są jako zabezpieczenie przed przepięciami, zabezpieczanie urządzeń podpiętych do linii telefonicznej oraz ochronniki przepięciowe.
  • Listwy zasilające z transilem – podobne działa jak warystor lecz charakteryzuje się szybszym czasem działania na poziomie pikosekund. Chronią urządzenia przed przepięciami .

Inwestując w porządną listwę zasilającą z bezpiecznikiem mamy pewność ze podpięte urządzenia nie ulegną zepsuciu przy zbyt wysokim przepływie prądu. Więc warto zainwestować w porządną listwę, ponieważ zakup listwy jest o wiele mniejszy niż zakup nowego sprzętu RTV lub AGD. W poniższym rankingu przedstawiamy 5 najlepszych listew zasilających, które zabezpieczą twój sprzęt przed awarią a co gorsza przed całkowitym zepsuciem.

Ranking 5 listw zasilających z bezpiecznikiem


Jaka listwa zasilająca z bezpiecznikiem? Ranking 5 modeli
5 (100%) 1 vote

Bestsellery morele.net

Bestsellery sklep-presto.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *