Jaka listwa zasilająca przeciwprzepięciowe? Ranking 5 modeli

Kupno listwy antyprzepięciowej pozwala nam na zabezpieczenie naszego sprzętu elektronicznego. Najtańsze a zarazem najmniej bezpieczne są listwy które wyposażone są w bezpiecznik topikowy. Zasada działania takich listew jest bardzo prosta i polega na stopieniu bezpiecznika w przypadku obciążenia sieci. Zastosowanie takiego rozwiązania nie gwarantuje najlepszego bezpieczeństwa dla naszego sprzętu. Lepszym rozwiązaniem jest kupno listwy wyposażonej w warystor. Jest rezystor półprzewodnikowy stosowany w celu zabezpieczenia urządzeń elektronicznych przed zbyt wysokim napięciem. Najlepsze listwy zasilające wyposażone są w diody transilowe. Tak samo jak warystor, dioda transilowa jest zabezpieczeniem półprzewodnikowym cechująca się jeszcze szybszym działaniem.

listwa zasilająca przeciwprzepięciowa

Przed wyborem listwy zasilającej należy się zapoznać z podstawowymi parametrami. Oto najważniejsze parametry z którymi warto się zapoznać przed kupnem listwy.

  • Czas reakcji – parametr który określa ile czasu potrzeba aby odciąć prąd mierzony w nanosekunach. Wartość powinna wynosić maksymalnie i nie przekraczać tej wartości to 25ns.
  • Absorpcja energii – określa ile może przejąć energii aby nie uszkodzić podłączonych urządzeń. Nie powinno się kupować listew poniżej 400J.
  • Maksymalne obciążenie – najczęściej ten parametr jest podawany w watach i określa ile możemy podłączyć urządzeń i jakiej mocy do listwy.
  • Maksymalny prąd impulsu – czym większy prąd impulsy tym lepiej. W najlepszych listwach wynosi około 90kA.

W poniższym rankingu zaprezentujemy najlepsze listwy zasilające z uwzględnieniem najważniejszych cech, które powinna posiadać dobra listwa.

Ranking 5 listw zasilających przeciwprzepięciowych


Jaka listwa zasilająca przeciwprzepięciowe? Ranking 5 modeli
3 (60%) 5 vote[s]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *