Jaką kuchenkę gazową wybrać? Ranking 5 najlepszych modeli.

Trudno jest wyobrazić sobie sprawnie działającej kuchnię, bez kuchenki. Większość przygotowywanych dań wymaga zagotowanie, upieczenia lub usmażenia. W tym artykule przyjrzymy się kuchenką gazowym, na co warto zwrócić przed podjęciem decyzji o zakupie.

Typowa kuchenka gazowa składa się z płyty grzewczej oraz piekarnika z regulacją temperatury pokrętle. Często spotykanym układem jest ten w którym, to dysze są zasilana gazem z butli (propan-butan) lub z sieci (gaz ziemny), a piekarnik jest elektryczny.

Bezpieczeństwo w kuchenkach gazowych w ostatnich latach znacznie się poprawiło, a standardem stało się stosowanie – zabezpieczenia przeciwwpływowego gazu. Jeśli płomień palnika zgaśnie w wyniku przeciągu lub zalania, to specjalny czujnik odłączy błyskawicznie dopływ gazu. Oprócz tego w kuchenkach gazowych spotyka się również zabezpieczenie w postaci potrójnie szkolnych drzwi od piekarnika, czy blokada przed niepożądanym otwarcie drzwi np. przez dzieci.

Na rynku jest mnóstwo kuchenek gazowych w różnych cenach oraz typach. Poniższe zestawienie przedstawia kilka najpopularniejszych modeli, którymi warto sie zainteresować.

Ranking 5 kuchenek gazowych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *