Jaka koszulka dla gracza?

Koszulki są doskonałym sposobem na wyrażenie siebie i swojej pasji. Istnieje cała masa t-shirtów promujących kapele, miejsca, czy zawody, a co z koszulkami dla graczy? Chwytliwe koszulki z motywami gier mogą być noszone przez wszystkich, niezależnie od granic wiekowych, platformy, na której się gra i pozycji, w które się gra. Parę lat temu, a w zasadzie rok- dwa lata temu, koszulki gamingowe były jedynie małą niszą całego rynku t-shirtów.

Obecnie dzięki e-sportowi i licznych grach propagujących styl gamera, a nawet dzięki streamowaniu gier na Twitch’u, czy YouTub’ie, koszulki z motywami gamingowymi podbijają rynek. Jak spośród tylu dostępnych wzorów wybrać koszulkę, z której będziemy mogli cieszyć się jeszcze długo po jej zakupie?

Gamingowy t-shirt gamingowemu t-shirtowi nie równy

Materiał, z którego wykonana jest koszulka, jest jednym z podstawowych parametrów, na który warto zwrócić uwagę kupując koszulkę. Oczywiście koszulki, tak jak i resztę garderoby kupujemy oczami. Warto jednak zwrócić uwagę na materiał wykonania, bo to on warunkuje naszą wygodę, a także czas, przez jaki koszulka nam posłuży.

Decydując się na zakup t-shirtu, na pewno nie raz trafiłeś na opis materiału, w którym podaje się jego gramaturę. To pięknie brzmiące słowo określa masę objętości materiału, którą wyraża się w gramach. Ogólnie mówi się, że im większa gramatura, tym lepiej. Koszulki o dużej gramaturze będą bardziej mięsiste i nie będą przypominały w wyglądzie kawałka papieru.

Poza gramaturą należy również zwrócić uwagę na jakość bawełny (o ile producent podaje taki parametr). Można wyróżnić dwa rodzaje bawełny: przędzę czesaną (Ring Spun), która odznacza się o wiele lepszą jakością niż przędza Open End. Koszulki wykonane z przędzy czesanej są milsze w dotyku, ładniej się prezentują, a przede wszystkim są o wiele bardziej wytrzymałe niż „Open End”. Poza tym nawet po wielu praniach koszulki Ring Spun zachowują swoje właściwości.

Jakość nadruku również ma duże znaczenie

Obecnie wyróżnia się 4 główne typy nakładania wzorów na koszulki – Sitodruk, FullPrint, nadruki flex i druk cyfrowy. Każda z metod różni się metodą uzyskiwania, a także finalnym wyglądem i jakością nadruku.

Sitodruk jest jedną z najstarszych technik druku. Wzór nanoszony jest przez specjalną matrycę, przez którą przeciska się farbę. Jakość takich koszulek stoi na wysokim poziomie, a także nie występują ograniczenia związane z rodzajem tkaniny.

Metoda FullPrint wykonywana jest za pomocą sublimacji. Dzięki temu można umieścić nadruk na całej powierzchni koszulki, a wzory nanoszone są przez termiczną przemianę gazową. Nadruk wsiąka do tkaniny, dzięki czemu koszulka prezentuje się świetnie, a jej jakość i trwałość mówi sama za siebie.

koszulka dla gracza ranking

Nadruki flex z kolei polegają na wycięciu ze specjalnej folii wzoru, a następnie wprasowaniu jej w materiał, na którym jest robiony nadruk. Nadruki z flex foli są gładkie, nieprzezroczyste, w 100% kryją materiał, na który zostały naniesione.

Druk cyfrowy to nowoczesna technologia. Druk DTG umożliwia cyfrowy druk złożonych obrazów, w najdrobniejszych szczegółach, z niezwykłą precyzją, oraz przejściami tonalnymi, których nie można odwzorować innymi technikami. Nadruki charakteryzują się ogromnym podobieństwem do oryginału.

Jeżeli chcesz, by Twoja gamingowa koszulka odznaczała się bardzo dobrą jakością, żywymi kolorami i jakością, której nie podkopią kolejne prania, wybierz t-shirty wykonywane metodą FullPrint, Flex lub drukiem cyfrowym.

Gamingowe koszulki do e-sportu

Sporty elektroniczne to rywalizacja za pomocą komputera czy konsoli i gier video w trybie multiplayer, za pośrednictwem połączenia internetowego lub sieciowego-LAN. Rozgrywki z wykorzystaniem gier komputerowych są oficjalnie uznaną dyscypliną sportu w wielu krajach: Chiny, Rosja, Brazylia, Włochy, Dania, Bułgaria, Korea, USA. Na Olimpiadzie w Pekinie sportyelektroniczne zostały zaprezentowane, jako pokazowa dyscyplina sportowa.

Zawodnikami i zespołami opiekują się managerowie, którzy odpowiadają przed przedstawicielami poszczególnych organizacji oraz firm sponsorskich.

Rozwój sportu elektronicznego od początku związany był z grami, które pozwalały na rywalizację w internecie oraz zwiększającą się w szybkim tempie liczbą zawodników – e-sportowców. Każda gra umożliwiająca rywalizację przez Internet ma szansę stać się nową dyscypliną e-sportową, a o jej sukcesie na tym polu decyduje zaangażowanie samych graczy.

Koszulki związane z tematem e-sportu rozchodzą się jak świeże bułeczki w środowisku graczy związanych ze sportami elektronicznymi. Kupują je zarówno zawodnicy, jak i zapaleni fani, którzy kibicują swojej drużynie. E-sport już dawno przestał być niszową „zajawką” i przerodził się w poważną dyscyplinę, która ciągle zbiera fanów na całym świecie.

Polecane koszulki dla gracza

Jaka koszulka dla gracza?
5 (100%) 1 vote

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *