Jaka klawiatura i mysz do tabletu? Ranking 5 najlepszych modeli

Współczesne tablety są wyposażone w coraz mocniejsze podzespoły, które często dorównują wydajności laptopów, więc czemu nie korzystać z nich jak z typowego komputera? Ekran dotykowy, choć w wielu sytuacjach się sprawdza, to i tak prędzej czy później okaże się, że niezbędna będzie klawiatura oraz myszka.

Przed rozpoczęciem poszukiwań zestawu klawiatury oraz myszki, należy sprawdzić, czy tablet obsługuje urządzenia zewnętrzne podłączone przez USB. Jak to zrobić? Taka informacja znajduję się w instrukcji lub na stronie producenta, a nazywa się ona – USB OTG.

klawiatura i mysz do tabletu

Następnym istotnym pytaniem na które należy sobie odpowiedzieć jest to, czy interesuje nas zestaw bezprzewodowy czy przewodowy? Każdy z nich ma swoje zalety oraz wady, ale również od naszych osobistych preferencji zależy, czy chcemy mieć kabel w myszce lub klawiaturze, czy też nie.

Kolejną cechą na którą warto jest zwrócić uwagę jest profil/skok klawiszy na klawiaturze. Dzieli się on na dwa główne rodzaje – wysoki oraz niski. Ten pierwszy najczęściej spotykany jest w laptopach, skok jest wręcz niewyczuwalny, a my nie musimy używać praktycznie żadnej siły, aby nacisnąć klawisz. Drugi, czyli wysoki jest spotykany w większości klawiatur zewnętrznych, klawisze są o wiele dłuższe, aby je wcisnąć należy użyć trochę siły. Nie ma jednego słusznego rozwiązania, ta kwestia zależy wyłącznie od osobistych preferencji, jedne osoby przyzwyczają się do profilu niskiego inne do wysokiego, wybór należy do Ciebie.

Ranking 5 najlepszych modeli klawiatur i myszek do tabletu

Jaka klawiatura i mysz do tabletu? Ranking 5 najlepszych modeli
4.3 (86.67%) 3 votes

Bestsellery morele.net

Bestsellery sklep-presto.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *