Jaka kierownica do 200 zł wybrać? Ranking 5 najlepszych modeli.

Ciężko wyobrazić sobie lepsze sterowanie w grach wyścigowych o charakterze zręcznościowym i symulatorach wyścigów od kierownicy. Najczęściej kierownice występują w zestawach, w skład których wchodzą również pedały i skrzynie biegów. Taka stacja robocza umożliwia nam maksymalny poziom imersji w ulubionej grze wyścigowej, grając zarówno na PC’cie, jak i na konsoli.

W teście opiszemy kierownice do 200 złotych. Określimy, dlaczego warto wybrać akurat taką półkę cenową, jakie może być zastosowanie zestawu z kierownicą do 200 złotych, na co zwrócić uwagę wybierając taki zestaw, a także jakimi parametrami powinna odznaczać się dobra kierownica do 200 złotych.

Dlaczego warto wybrać kierownicę do 200 złotych?

Zestawy kierownic do 200 złotych to sprzęty z niższej-średniej półki cenowej. Wśród nich możemy spotkać godne polecenia, pancerne zestawy, które jednocześnie oferują sporą funkcjonalność i ciekawy design.

Mając do dyspozycji 200 złotych, możemy wybierać między produktami od firm: Gembird, Tracer, Esperanza, Manta Multimedia, Scythe, Hama i wielu innych. Zestawy do 200 złotych poza kierownicą, wyposażone są dodatkowo w gaz i hamulec.

200 złotych to cena, w której znajdziemy kierownice zarówno do PC’ta, PlayStation 3, 2, PSX, jak i Xbox 360 oraz Xbox’a. Większość z kierownic w podanym przedziale cenowym jest multi-funkcyjna.

Zastosowanie kierownicy do 200 złotych

Kierownice w podanej kwocie oferują niemal identyczną funkcjonalność jak droższe odpowiedniki. Różnica często polega na obecności przycisków funkcyjnych oraz dodatkowego pedału- sprzęgła. Poza tym produkty są świetnymi kontrolerami do niemal każdej gry wyścigowej.

Odpowiednie zamocowanie kierownicy na blacie biurka lub stołu oraz stabilne umiejscowienie pedałów gwarantuje, że zestaw będzie nam odpowiednio służył i dawał niesamowitą frajdę z cyfrowych rajdów i wyścigów.

Na co zwrócić uwagę wybierając kierownicę do 200 złotych?

kierownica do 200 zł

Wybierając kierownicę w zestawie, warto zwrócić uwagę na takie cechy, jak sposób montażu, dodatkowa funkcjonalność, materiał wykonania, sterowanie, sposób zmiany biegów, osie, oraz kąt obrotu kierownicy.

Sposób montażu

Kierownice z podanego przedziału cenowego montujemy zwykle za pomocą przyssawek lub uchwytów na śruby. Uchwyty mocuje się pomiędzy blatem biurka lub stołu i zaciska na śrubach. To rozwiązanie jest najbardziej powszechne i najskuteczniejsze. W kwocie do 200 złotych częściej jednak spotkamy kierownice na przyssawki.

Dodatkowa funkcjonalność

Zestawy z kierownicami do 200 złotych zwykle posiadają system wibracji wbudowanych w kierownicę, a także mogą być wyposażone w system sprzężeń zwrotnych, czyli symulację nierównej powierzchni w grach.

Materiał wykonania

Do 200 złotych kupimy raczej budżetową kierownicę, w związku z czym musimy liczyć się z występowaniem gorszej jakości plastiku oraz niedokładnych spasowaniach elementów. Mimo to na kierownicach i pedałach nawet z najniższej półki cenowej spotkamy gumy zapobiegające ślizganiu się dłoni i stóp.

Sterowanie

Poza obracaniem kierownicą i wciskaniem pedałów sprzętem możemy sterować również za pomocą przycisków znajdujących się na samej kierownicy. To, ile ich jest, warunkuje najczęściej półka cenowa kierownicy. Zwykle znajdziemy parę przycisków kierunkowych (strzałek) oraz kilka przycisków akcji- porównywalnie jak w padach do gier.

Sposób zmiany biegów

Kierownice do 200 złotych posiadają zwykle system zmiany biegów za pomocą drążka lub przycisków znajdujących się z tyłu kierownicy (tak jak w Formule 1).

Osie

W przedziale cenowym do 200 złotych najczęściej spotkamy pedały ze wspólną osią, co oznacza, że moc impulsów elektrycznych dzielona jest między pedały- jeżeli wciśniemy pedał gazu do maksimum, a hamulec do połowy, uzyskamy połowę mocy gazu.

Kąt obrotu kierownicy

Kąt obrotu kierownicy to jeden z ważniejszych parametrów, który dosyć znacząco wpływa na komfort korzystania z kierownicy. Na rynku możemy spotkać kierownice o kącie obrotu od 120 do nawet 900 stopni, przy czym optimum zwykle jest około 300 – 360 stopni. W kwocie do 200 złotych najczęściej będziemy mieć do czynienia z kierownicami o kącie obrotu około 180 stopni. Jest to wartość wystarczająca.

Polecane kierownice do 200 zł


Jaka kierownica do 200 zł wybrać? Ranking 5 najlepszych modeli.
3 (60%) 4 vote[s]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *