Jaka kierownica do 100 zł? Ranking 5 najlepszych modeli.

Kierownice do PC’ta lub konsol do gier to doskonały sposób na sprawne kontrolowanie pojazdu w grach wyścigowych i symulacyjnych. Najtańsze kierownice kupimy już od 60 – 100 złotych, a w kwocie tej otrzymamy możliwość przeniesienia cyfrowej zabawy na zupełnie nowy poziom.

W teście opiszemy kierownice z możliwie najniższej półki cenowej- do 100 złotych. Określimy, dlaczego warto wybrać akurat tak niską półkę cenową, jakie może być zastosowanie zestawu z kierownicą do 100 złotych, na co zwrócić uwagę wybierając taki zestaw, a także jakimi parametrami powinna odznaczać się dobra kierownica do 100 złotych.

Dlaczego warto wybrać kierownicę do 100 złotych?

Kierownice do 100 złotych to najtańsze możliwe kontrolery tego typu. Ich wybór jest mocno ograniczony i w zasadzie sprowadza się do takich firm jak: Gembird, Tracer, Esperanza i Scythe.

Mając do dyspozycji 100 złotych na nową kierownicę do gier, możemy kupić zarówno samą kierownicę, jak i zestaw z dwoma pedałami (gaz i hamulec). Gra na kompletnym zestawie będzie o wiele ciekawsza i przyjemniejsza niż na samej kierownicy.

Warto zainteresować się kierownicami do 100 złotych głównie ze względu na ich ekstremalnie niską cenę. Produkty mają gwarancję producenta, przez co konsument jest przez pewien czas chroniony od ewentualnych wad fabrycznych i może w spokoju delektować się grą.

Zastosowanie kierownicy do 100 złotych

Kierownice do 100 złotych zwykle posiadają niewielkie kąty obrotu i podstawową ilość przycisków funkcyjnych. Mimo to możemy za ich pomocą sprawnie nawigować po menu gry oraz w trakcie gry, bez zbędnych opóźnień.

Kierownice wraz z dołączanymi do zestawu pedałami pozwalają na zabawę zarówno na komputerze stacjonarnym, jak i konsolach PlayStation 4,  Xbox. W kwocie do 100 złotych ciężko będzie znaleźć nam zestawy do konsol od Microsoftu.

Na co zwrócić uwagę wybierając kierownicę do 100 złotych?

kierownica do 100 zł

Wybierając kierownicę w zestawie, warto zwrócić uwagę na takie cechy, jak sposób montażu, dodatkowa funkcjonalność, materiał wykonania, sterowanie, sposób zmiany biegów, osie, oraz kąt obrotu kierownicy.

Sposób montażu

Kierownice z podanego przedziału cenowego montujemy zwykle za pomocą przyssawek. Jest to najbardziej podstawowy sposób montażu kierownicy do blatu. Często przyssawki podczas ekstremalnych wyścigów mogą nie wytrzymać naporu i puszczać, zwłaszcza, gdy powierzchnia, do której je przyklejamy, nie jest idealnie płaska.

Dodatkowa funkcjonalność

Dodatkowa funkcjonalność kierownic do 100 złotych sprowadza się w zasadzie do prostego systemu wibracji, który włącza się automatycznie po najechaniu na przeszkodę, uderzeniu w nią lub podczas innych niespodziewanych zdarzeń w grze.

Materiał wykonania

W kwocie do 100 złotych kupimy kierownice wykonane z najgorszej jakości plastiku, często owiniętego zwykłą gumą, która poprawia chwyt i pozwala na dłuższą grę mimo pocących się dłoni.

Sterowanie

Poza obracaniem kierownicą i wciskaniem pedałów sprzętem możemy sterować również za pomocą przycisków znajdujących się na samej kierownicy. W kierownicach do 100 złotych zwykle spotkamy do 13 przycisków funkcyjnych.

Sposób zmiany biegów

Zmiana biegów w najtańszych zestawach kierownicy z pedałami zwykle polega na łopatkach umieszczonych z tyłu kierownicy. System imituje ten znany z Formuły 1.

Osie

W przedziale cenowym do 100 złotych spotkamy pedały ze wspólną osią, czyli jeden pedał będzie zależny od drugiego.

Kąt obrotu kierownicy

Kąt obrotu kierownicy to jeden z ważniejszych parametrów, wpływający na wygodę jazdy. Na rynku możemy spotkać kierownice o kącie obrotu od 120 do nawet 900 stopni. Za 100 złotych kupimy kierownice o kącie obrotu 120 – 180 stopni.

Polecane kierownice do 100 zł


Jaka kierownica do 100 zł? Ranking 5 najlepszych modeli.
4 (80%) 2 votes

Bestsellery morele.net

Bestsellery sklep-presto.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *