Jaka karta sieciowa USB? Ranking 5 najlepszych modeli.

Zintegrowane karty sieciowa są teraz montowane w każdym komputerze czy laptopie. Jednak nie zawsze są to układy, które są w stanie wykorzystać cały potencjał drzemiący w domowej sieci. W takiej sytuacji dokupienie zewnętrznej karty sieciowej może się okazać idealnym rozwiązaniem, aby przyspieszyć Internet.

Zewnętrzne karty sieciowe są o tyle wygodne, że wyposażone je w porty USB, dzięki czemu możemy je podłączyć do dowolnego urządzeniu typu: komputer stacjonarny, laptop czy telewizor. Wraz z odpowiednią przejściówką taką kartę jesteśmy również w stanie podłączyć do smartfona, czy tabletu.

karta sieciowa usb

Przy wyborze zewnętrznej karty sieciowej należy zwrócić uwagę, czy została wyposażona ona w interfejs USB 2.0 czy może już najnowszy USB 3.0 oferujący tranmisje danych z prędkością do 4.8 Gb/s, który idealnie sprawdzi się przy obsłudze najszybszych łącz internetowych. Innym nie mniej ważnym elementem jest standard sieci z którą karta pracuje. Najnowszy jest standard 802.11ac, który pracuje w paśmie 5 GHz z transmisją danych 867 MB/s.

Ranking 5 najlepszych kart sieciowych USB

Jaka karta sieciowa USB? Ranking 5 najlepszych modeli.
5 1