Jaka karta graficzna do GTA 5? Ranking 5 najlepszych modeli.

Grafika w GTA 5 stoi na najwyższym poziomie, a w wielu miejscach chce się po prostu stanąć i podziwiać widoki. Jednak jaka karta graficzna jest potrzebna, aby delektować się piękną scenerią?

Rockstar Games wykorzystało w GTA 5 silnik RAGE, którym tym razem nie zawiódł i jest doskonale zoptymalizowany, przez co nie wymaga bardzo mocnego układu graficznego.

GTA 5 przy minimalnych ustawieniach detali

Według producenta potrzebujemy karty klasy GeForce 9800 GT lub Radeon HD 4870 obie z przynajmniej 1 GB pamięci VRAM. Jak wiadomo te modele nie są dostępne na rynku, więc kiedy poszukujemy ich odpowiedników, to warto ich szukać w przedziale cenowym od 450 do 650 zł. Im bliżej tej wyższej kwoty, tym na ustawienie trochę lepszych detali będziemy sobie w stanie pozwolić.

GTA 5 karta graficzna

GTA 5 przy wysokich ustawieniach detali oraz rozdzielczości Full HD

W tym przypadku potrzebujemy zdecydowanie lepszego sprzętu, który będzie wyposażony w co najmniej 2 GB pamięci wideo. Ile musimy wydać, aby cieszyć się GTA 5 w wysokich detalach oraz Full HD? Od 800 do 1500 zł w tym przedziale cenowym znajduje się mnóstwo układów, a jeśli dobrze poszukamy to jesteśmy w stanie znaleźć też modele z 4 GB VRAM oraz prędkością szyny danych 256 bitów.

GTA 5 przy ustawieniach ultra detali oraz rozdzielczości 4K

Prędzej czy później rozdzielczość 2560 x 1440, czyli 4K stanie się standardem. Przy takich ustawieniach dostrzeżemy nawet najdrobniejsze detale, a FOV (Field of View – pole widzenia) jest na tyle duże, że możemy zapomnieć o doczytujących się teksturach w tle. Ile nas będzie kosztowała taka przyjemność? Będą potrzebne dwie karty graficzne połączone w SLI lub Crossfire, która jedna kosztuje od 1500 – 2500 złotych. Do tego dochodzi mocny zasilacz, który musi sobie poradzić z tak dużym obciążeniem.

Ranking 5 najlepszych kart graficznych do GTA 5


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *