Jaka karta graficzna do 500 zł? Ranking 5 najlepszych modeli.

W tym przedziale cenowym bitwę toczy kilka przyzwoitych kart graficznych. Zwykle dysponują one pamięcią GDDR5 (charakteryzuje się trzykrotnie wyższą wydajnością niż GDDR3). Na podium stoją karty: Radeon R7 oraz GeForce GTX 750. Do 500 zł możemy kupić w pakiecie nawet 4GB pamięci razem z 128-bitową szyną danych. Takie parametry sprawdzają się dobrze przy renderowaniu filmów i obróbce graficznej zdjęć. Co może zainteresować niejednego, karty graficzne do 500zł można z czystym sumieniem zaprzęgnąć do pracy przy obsłudze gier w przyzwoitej rozdzielczości z zaawansowanymi detalami graficznymi.

Najlepsze karty graficzne w cenie do 500 zł

Na szczęście jest już w czym wybierać. Pierwszą, wartą rozważenia opcją jest Gigabyte Radeon R7 360 OC. Jest to podkręcony przez producenta model w fabrycznej konfiguracji R7 360 (dzięki temu jest najszybszy). Zastosowano także autorskie chłodzenie z pojedynczym wentylatorem, natomiast częstotliwość rdzenia podniesiono aż do 1200 MHz. Karta jest zgrabna, więc na pewno sprawdzi się w mniejszych komputerach. Listę mocnych stron tego modelu zamyka cena – jest bardzo atrakcyjna. Minusem wydaje się głośna praca karty, zarówno w spoczynku, jak i podczas obciążenia (w porywach do 40 dB).

Kolejne miejsce to propozycja dla tych, którzy cenią cichą pracę komputera. Polecamy GIGABYTE Radeon RX460 2 GB Windforce OC z półpasywnym systemem chłodzenia. Do osiągnięcia pewnej temperatury wentylatory pozostają wyłączone – a więc nie słyszymy pracy karty. Model jak najbardziej zapewni płynną animację w nowych grach. Jednak w większości tytułów będziemy musieli zadowolić się średnimi ustawieniami jakości oglądanego obrazu i Full HD. Za taką cenę oznacza to bardzo przyzwoity poziom obsługi. GIGABYTE Radeon RX460 to 2 GB pamięci GDDR5, 128-bitowa szyna danych, taktowanie rdzenia 1102 MHz i efektywne taktowanie pamięci 7 GHz. Wspierany jest także CrossFire. Decydując się na tę kartę, zyskamy kolejny skok wydajności. Otrzymamy animację zapewniającą komfortową rozgrywkę.

Tym, którzy chcą wydać na kartę graficzną do 500 zł (ewentualnie dorzucić parę groszy do rachunku), szczerze polecamy jedną z dwóch konstrukcji: Gigabyte GeFroce GTX 750 Ti  lub Palit GeForce GTX 750 Ti. Ta druga karta ma niezłą kulturę działania i jest zdecydowanie szybsza w tej klasie sprzętu. Prześciga nawet podkręcone Radeony R7 360.

Z kolei pierwsza karta (Gigabyte GTX 750 Ti) jest lepszym wyborem z punktu widzenia tych użytkowników, którzy zamierzają podkręcać i dla których cisza podczas pracy karty jest równie ważna, jak wydajność (jedna z najcichszych kart w tym segmencie).

Podsumowując wszystko, czego się dowiedzieliśmy: jeśli budżet na kartę wynosi nie więcej niż 500 zł, polecamy zakup karty Gigabyte Radeon R7 360 OC. Jeśli zdołamy przeznaczyć na kartę graficzną nieco więcej drobnych, zdecydowanie rekomendujemy zakup jednej z dwóch kart: Gigabyte GeForce GTX 750 Ti WindForce OC albo Palit/XpertVision GeForce GTX 750 Ti StormX Dual.

Za kwotę 500 zł dostaniemy karty znanych producentów takich jak Asus, MSI, Sapphire oraz Gigabyte. Poniższy ranking pomoże wybrać najlepszą kartę graficzna w danym przedziale. Nasze zestawienie opiera się na najlepszym stosunku ceny do wydajności karty graficznej.

Ranking 5 kart graficznych do 500 zł


Jaka karta graficzna do 500 zł? Ranking 5 najlepszych modeli.
4.5 (90%) 4 votes

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *