Jaka kamera cyfrowa dla amatora? Ranking 5 najlepszych modeli.

W życiu jest wiele momentów, które chcemy uwiecznić na filmie. Choć nakręcić je możemy za pomocą smartfona, czy aparatu cyfrowego, to jednak jakość takiego nagrania może być niezadowalająca. Dlatego też lepiej wykorzystać do tego celu wyspecjalizowany sprzęt jakim jest kamera cyfrowa.

Kamera cyfrowa dla amatora, nie oznacza, że sprzęt tego typu będzie gorszej jakości lub wybrakowany. Po prostu jest to doskonały kompromis między ceną, a możliwościami oraz jakością.

Za nie duże pieniądze jesteśmy w stanie zakupić sprzęt z bardzo dobrą optyką oraz kilkoma funkcjami, które sprawią, że nagrywanie stanie się prostsze, a zarazem przyjemniejsze.

kamera cyfrowa dla amatora

Przy wyborze kamery cyfrowej dla amatora należy zwrócić uwagę w szczególności na rodzaj matrycy, która odpowiada za odwzorowanie obrazu. Najpopularniejszymi typem jest CMOS oraz CCD i jego odmiany w zależności od danego producenta. Jeśli wiemy, że będziemy kręcić dużo zbliżeń, to nie lada ważną kwestią jest wartość zbliżenia optycznego.

Jeśli chodzi o bardziej szczegółowe elementy, to czułość matrycy również jest ważna. Mimo tego, że jest rzadko podawana, warto jest sprawdzić, gdyż odpowiada ona za możliwość filmowania w słabszych warunkach oświetleniach, już takie ok.3 luksy świadczą o wysokiej czułości kamery. Równie ważnym parametrem jest jasność obiektywu. Im ta wartość jest niższa, tym więcej światła wpada do obiektywu, a tym samym łatwiej jest rejestrować obraz w gorszych warunkach oświetleniowych.

Ranking 5 kamer cyfrowych dla amatora


Jaka kamera cyfrowa dla amatora? Ranking 5 najlepszych modeli.
2.5 (50%) 4 votes

Bestsellery morele.net

Bestsellery sklep-presto.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *