Jaka bramka VoIP? Ranking 5 najlepszych modeli.

Telefonia internetowa z roku na rok ma coraz to więcej zwolenników. Wyparła ona klasyczną telefonię głównie ze względu na koszty połączeń, które są bardzo niskie.

Jeżeli chcemy korzystać z VoIP bez pośrednictwa komputera musimy się zaopatrzyć w telefon IP lub bramkę VoIP na potrzeby tego tekstu przyjrzymy się drugiemu urządzeniu. Zamienia ono analogowy sygnał mowy z telefonu na dane VoIP.

Podstawowa bramka VoIP musi oferować jeden port RJ-45 do podłączenia internetu oraz jedno gniazdo RJ-11 do podłączenia aparatu telefonicznego. Choć trzeba zaznaczyć, że nawet najtańsze urządzenia tego typu oferuje już przynajmniej dwa gniazda RJ-11.

bramka voip

Tego typu urządzenie w porównaniu do analogowego aparatu czy internetowego komunikatora VoIP, jest w stanie zaoferować wyższą jakość rozmów. Zasług w tym kodeków mowy, ale specjalnych funkcji między innymi takich, jak kasowanie echa (LEC). Poza tym przy wyborze warto zwrócić uwagi na inne funkcjonalności bramki, czy oferuje np. blokowanie numerów, wykrywanie aktywności głosowej czy przełączanie rozmów.

Ranking 5 najlepszych bramek VoIP


Jaka bramka VoIP? Ranking 5 najlepszych modeli.
3 (60%) 2 votes

Bestsellery morele.net

Bestsellery sklep-presto.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *