Jak wyłączyć klawiaturę w laptopie? Poradnik dla zielonych

Jeżeli chcesz wyłączyć klawiaturę w laptopie, to musisz wiedzieć, że jest to możliwe. Istnieje pewien schemat, który działa w każdym modelu laptopa. Aby tego dokonać wystarczy zmienić ustawienia  Windowsa. Poniżej zapoznasz się z instrukcją, która umożliwi Ci skuteczne wyłączenie klawiatury. Okaże się ona przydatna, jeżeli nie korzystasz z wybudowanej klawiatury, ponieważ niektóre klawisze są uszkodzone lub używasz klawiatury USB.

Dla niektórych może okazać się to dziwne. Korzystanie z klawiatury USB nie jest przecież powodem do tego, aby wyłączać klawiaturę laptopa. Wiele osób korzysta z dodatkowego narzędzia do pisania, jednocześnie ignorując wbudowaną część laptopa. Jednak czasami wyłącznie klawiatury jest konieczne.

Uszkodzenie chociażby jednego klawisza wbudowanej klawiatury może powodować w problemy. Stale wciśnięty jeden przycisk będzie dawał o sobie znać, aż w końcu zmusi nas do wyłączenia stałej klawiatury.

Dlaczego wyłączenie klawiatury nie jest proste?

Wyłączenie klawiatury może wydawać się prostym zadaniem. Jest to jednak mylne stwierdzenie. Wszystko dlatego, ponieważ Windows nie ma udostępnionej opcji włącz/wyłącz klawiaturę. Trzeba poświęcić więcej czasu na znalezienie sposobu, który w efekcie wyłączy klawiaturę. Nawet odinstalowanie sterownika nie przyniesie trwałego efektu, gdyż po ponownym włączeniu laptopa sterowniki na nowo będą zainstalowane.

Instalowanie zewnętrznych programów też nie jest skuteczną metodą, gdyż działają tylko w nielicznych przypadkach. Nawet jeżeli uda nam się dzięki programom zablokować klawiaturę to najczęściej wyłącza się także ta podłączona do USB. Brak łatwej możliwości wyłączenia klawiatury może nas pokusić o rozkręcenie laptopa i fizyczne odłączenie kabla od klawiatury. Jednak nie każdy jest zdolny do takiego wyczynu. Co więc zrobić, aby skutecznie wyłączyć klawiaturę? Jest na to sposób. Wystarczy zastąpić obecny sterownik innym, który jest niekompatybilny z wbudowaną klawiaturą. Jest to sprytne i skuteczne rozwiązanie problemu, który sprawdzi się w każdym modelu laptopa.

jak wyłączyć klawiaturę w laptopie

Jak wyłączyć klawiaturę w laptopie?

Przedstawiony plan działania powinien przynieść zamierzone efekty w każdym modelu. Na samym początku odepnij od urządzenia zewnętrzną klawiaturę,  aby zapobiec ewentualnej zmianie jej sterowników. Podczas zmiany sterownika będzie potrzebna tylko ta klawiatura, która za chwile zostanie wyłączona. Pomocna w tym działaniu będzie myszka oraz poniższy schemat– nic więcej.

  1. Kliknij „Start” w dolnym lewym rogu ekranu. Spośród wielu pozycji wybierz „Menedżer urządzeń”.
  2. Wyświetli się okno z listą obecnych podzespołów. Kliknij w zakładkę „Klawiatury” i wybierz swoją klawiaturę. Niekiedy mogą pojawić się inne rodzaje klawiatury, dlatego wybranie odpowiedniej jest bardzo ważne.
  3. Klikając dwukrotnie na wybraną klawiaturę pojawi się nowe okno. Należy wybrać opcję „Sterownik”, a następnie „Aktualizuj sterownik”
  4. Kolejno należy kliknąć „Przeglądaj mój komputer w poszukiwaniu oprogramowania sterownika”, a następnie wybrać „Pozwól mi wybrać z listy dostępnych sterowników…”.
  5. Ważnym elementem jest odznaczenia „Pokaż zgodny sprzęt”. Jest to istotne, gdyż mamy na celu zainstalować niezgodny sterownik. Teraz wybierz jeden z dostępnych sterowników do oznaczonej klawiatury.
  6. Następnie kliknij „Dalej”. Pojawi się komunikat, w którym należy potwierdzić zainstalowanie wybranego sterowników dla danego urządzenia. Gdy w Menedżerze urządzeń pojawią się inne klawiatury można w ten sam sposób dobrać do nich niezgodne sterowniki.
  7. Po całym procesie wyłącz i ponownie włącz laptop. Po uruchomieniu urządzenia klawiatura nie powinna działać. Należy teraz podłączyć klawiaturę USB, która powinna sprawnie funkcjonować. W taki sposób wyłączyłeś wbudowaną klawiaturę laptopa.

Jeżeli klikniesz w „Menedżera urządzeń” zauważysz, że przy klawiaturze laptopa wyświetla się znaczek z żółtym wykrzyknikiem.  Oznacza to tylko tyle, że uzyskaliśmy założone cele – znaczek informuje, że klawiatura nie działa. Źle dobrane przez nas sterowniki nie pozwolą na prawidłowe działanie klawiatury.

Cały proces można łatwo odkręcić. Aby na nowo przywrócić wbudowana klawiaturę do użytku należy we właściwościach klawiatury kliknąć „Przywróć sterownik”. Po ponownym włączeniu komputera klawiatura na nowo zacznie działać.

Polecane klawiatury


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *