Jak wybrać telewizor do konsoli? – wybieramy najlepszy telewizor do gier.

Kupując telewizor do użytkowania z konsolami takimi jak PlayStation 4, Xbox ONE lub starszymi należy pamiętać, że musi spełnić kilka wymagań. Warto wziąć też pod uwagę, że telewizor służy także do oglądania telewizji. Poniżej przedstawimy czym należy się kierować podczas wyboru telewizora do konsoli.

xbox-one-vs-ps4-970-80

Jaki telewizor do konsoli? – LCD czy plazma?

Najwięcej na rynku znajduje się telewizorów wykonanych w technologii LCD. Cieszą się ogromną popularnością ze względu na jakość obrazu do ceny. Technologia LCD dobrze współpracuje z PS3, PS4, Xbox 360 i Xbox ONE. Niestety gorzej wypada na tle telewizorów plazmowych gdzie odwzorowanie czerni, jest lepsze oraz lepiej skaluje przy niskich rozdzielczościach. Telewizory plazmowe są cięższe od telewizorów LCD oraz pobierają więcej mocy. Najlepiej wypadają telewizory LCD z podświetleniem LED, lecz ich koszt jest znacznie wyższy.

samsung_uhd_tv

Jaka powłoka matrycy? – matowa czy błyszcząca?

Powłoka matowa, jak i błyszcząca ma swoje wady i zalety. Powłoka błyszcząca przeszkadza podczas gry w słoneczny dzień. Bez zasłonienia okien na matrycy błyszczącej będzie odbijał się obraz wnętrza pomieszczenie, utrudniając rozgrywkę. Jej główną zaletą jest bardziej nasycone kolory i żywe kolory.
Powłoka matowa pozwala nam na bardziej komfortowe użytkowanie w słoneczny dzień. Niestety przy powłoce matowej kolory są mniej wyraziste niż w przypadku powłoki błyszczącej.

Należy pamiętać

Podczas kupna zwróćmy uwagę ile telewizor posiada złącz HDMI. Im więcej, tym lepiej.
Sprawdźmy parametr kątów widzenia. Jest to bardzo istotne, gdy gramy w więcej osób, aby każdy miał taki sam widok.

Nasz ranking pomoże w wyborze najlepszego telewizora.

Ranking 5 telewizorów do konsoli

Jak wybrać telewizor do konsoli? – wybieramy najlepszy telewizor do gier.
4 (80%) 2 votes

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *