Jak wybrać smartfon biznesowy?

Na zakup smartfona decyduje się obecnie wiele osób. Dużej części z nich potrzebny jest on do pracy. Warto zatem wiedzieć, jak właściwie wybrać smartfon do biznesu i na jakie parametry zwrócić szczególną uwagę.

Smartfon czy telefon?

Jest to kluczowe pytanie, jakie warto sobie zadać, wybierając się na zakupy. Choć dzisiaj smartfony cieszą się ogromnym powodzeniem, to jednak wciąż mają swoich zdecydowanych przeciwników.

Oczywiście, można nie zgodzić się z ich opiniami lub znaleźć zalety smartfonów. Tych także nie brakuje. Największą z nich jest większy niż w tradycyjnych telefonach dostęp do niezliczonej liczby aplikacji, które mogą przydać się w praktycznie każdej sytuacji. Sprawia to, że nie jesteśmy przywiązani do komputera, dzięki czemu nauka, zabawa lub praca poza biurem nie stanowi już żadnego problemu. W każdej chwili możemy sprawdzić pocztę, odpowiedzieć znajomemu na Facebooku, sprawdzić, jak dotrzeć do klienta, przeczytać ważne dokumenty i wykonać wiele innych czynności.

Smartfon na kartę prywatną i służbową

Często zdarza się, że korzystamy zarówno z telefonu służbowego jak i prywatnego. Czy jednak przekłada się to na konieczność posiadania dwóch telefonów? Na szczęście nie. Obecnie sporym powodzeniem cieszą się smartfony dual sim. Umożliwiają one umieszczenie w aparacie dwóch kart sim. Ci, którzy chcą korzystać z telefonu służbowego i prywatnego bez konieczności posiadania dwóch osobnych urządzeń powinni zastanowić się nad wyborem takiego smartfona.

smartfon biznesowy

Coś dla bardziej wymagających

Często potrzebujemy do pracy większego ekranu lub chcemy do obsługi urządzenia użyć rysika. Takie funkcje posiada tablet. A przecież nikt nie chce nosić ze sobą kilku urządzeń mobilnych. Czołowi producenci urządzeń mobilnych wyszli naprzeciw również takim potrzebom, oferując phablet. Nazwa ta pochodzi od połączenia dwóch słów – tablet i phone.

Phablety charakteryzują się:

 • ekranem dotykowym,
 • przekątną powyżej 5 cali,
 • często dołączonym rysikiem,
 • większą funkcjonalnością,
 • wyższą ceną.

Phablety są przeznaczone dla osób wymagających, które potrzebują do pracy zaawansowanych urządzeń mobilnych.

Jaki smartfon do pracy w terenie?

Na rynku można znaleźć smartfony świetnie nadające się do pracy w terenie. Aby dobrze wybrać taki smartfon , warto sprawdzić, czy:

 • jest odporny na wstrząsy, wodę, kurz i pył,
 • ma wysoki kontrast ekranu,
 • posiada solidną obudowę (wykonaną np. z aluminium),
 • jest wyposażony w dobrą baterię.

Tak wybrany smartfon z pewnością długo posłuży osobom pracującym w terenie lub uprawiającym różnego rodzaju sporty.

Smartfon biznesowy w pigułce

Osoby, dla których smartfon to ważne narzędzie pracy powinny zwrócić uwagę na szereg parametrów dotyczących nie tylko sprzętu, ale i oprogramowania. Najważniejsze cechy, jakie powinien mieć smartfon do biznesu to:

 • ekran dotykowy,
 • solidne wykonanie,
 • długi czas pracy na baterii,
 • pakiet aplikacji biurowych,

Inne funkcje tj. aparat fotograficzny, dyktafon i czytnik kart flash dostępne są nawet już w mniej zaawansowanych smartfonach. Parametry przedstawione powyżej sprawią natomiast, że nasz biznesowy smartfon stanie się wydajnym, bezpiecznym i wytrzymałym narzędziem do pracy nie tylko w biurze, ale i w terenie.

Polecane smartfony biznesowe


Jak wybrać smartfon biznesowy?
3.5 (70%) 2 votes

Bestsellery morele.net

Bestsellery sklep-presto.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *