Jak wybrać przenośny bezprzewodowy router 3G i LTE? Ranking routerów 3G i LTE

Internet mobilny staję się coraz bardziej popularny i coraz częściej używany. Sieci komórkowe w Polsce oferują coraz większe pakiety danych za rozsądne ceny. Prostym przykładem może być jedna z ofert 20zł za nielimitowany internet LTE. Większości miejsc w Polsce mamy dostęp do szybkiego bezprzewodowego internetu LTE.  Co zrobić w przypadku gdy chcemy mieć internet też w swoim tablecie lub laptopie ? Odpowiedź jest prosta należy się wyposażyć w przenośny bezprzewodowy router mobilny zasilany bateriami lub akumulatorem. Jak wybrać odpowiedni sprzęt? Na Co zwrócić uwagę przy wyborze? Tego wszystkiego dowiesz się w poniższym poradniku.

475596_2_f

Pierwszą rzeczą na którą powinniśmy zwrócić uwagę przy kupnie mobilnego hotspota jest rodzaj obsługiwanego standardu. Na rynku mobilnych routerów mamy do wyboru 3 rodzaje:

  • Modem 3G o maksymalnej prędkości pobierania do 56Mb/s i wysyłania do 22Mb/s.
  • Modem 4G albo LTE dysponuje prędkością pobierania do 300Mb/s i 50Mb/s wysyłania.
  • Routery bezprzewodowe dual które obsługują zarówno 3G i 4G (LTE).

Więc nasuwa się pytanie, który modem wybrać? Najrozsądniejszym wyborem będzie przenośny router obsługujący dwa standardy. Jest to najbezpieczniejsze rozwiązanie, ponieważ gdy znajdziemy się w miejscu gdzie LTE nie posiada wystarczającego zasięgu aby płynnie działać wtedy mamy możliwość wykorzystania sieci 3G.

Kolejną cechą przy wyborze mobilnego routera jest ilość obsługujących urządzeń na raz. Większości modeli dostępnych na rynku obsługują do 10 urządzeń w jednym czasie. Jest to komfortowe rozwiązanie gdy chcemy udostępnić internet naszym bliskim lub znajomym na wyjeździe.

Ostatnim kryterium wyboru jest bateria lub akumulator. Dostępne na rynku modele posiadają wbudowaną lub wymienną baterie o pojemności około 2000mAh. Droższe modele zostały wyposażone w pojemniejsza baterie około 5000mAh. W przypadku baterii 2000mAh czas udostępniania internetu może trwać od 5 do 10 godzin. Długość działania zależy w głównej mierze od ilości podłączonych urządzeń i trybu pracy 3G, 4G lub auto. W przypadku trybu pracy istnieje możliwość przełączania się miedzy sieciami, co skutkuję szybszym rozładowaniem baterii.

Dodatkowe funkcje:

  • Slot kart pamięci – pozwala na szybkie udostępnianie zdjęć muzyki lub dokumentów.
  • Wyświetlacz – LCD który wskazuje poziom naładowania baterii, tryb pracy, zasięg sieci, stan sieci lub inne komunikaty. Jest to zbędne gdyż będzie to pobierać zbędną energie. Do tych komunikatów wystarczą diody które pobierają dużo mniej mocy.
  • Gniazdo RJ-45 – umożliwia podłączenie przewodowo komputera lub laptopa.
  • Gniazdo USB lub micro USB – służy jako gniazdo ładowania urządzenia lub podłączenia zewnętrznych urządzeń typu pendrive lub dysk zewnętrzny.

W poniższym rankingu zestawiliśmy 5 najlepszych routerów bezprzewodowych z uwzględnieniem ich cech.

Ranking 5 routerów bezprzewodowych 3G i LTE

Jak wybrać przenośny bezprzewodowy router 3G i LTE? Ranking routerów 3G i LTE
3.3 (65.45%) 22 votes

Bestsellery morele.net

Bestsellery sklep-presto.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *