Jak wybrać dysk zewnętrzny do Xbox One? Konfiguracja dysku pod konsole.

Konsola nowej generacji jest sprzedawana w dwóch wersjach 500 GB oraz 1 TB. Jest to spora ilość miejsca i wydawało by się ze to wystarczy. Dzisiejsze gry potrafią zajmować czasami po 50GB jedna gra. Po co mi dysk gdy posiadam gry w wersji pudełkowej? Dysk jest potrzebny ponieważ Xbox One wymaga aby gry były instalowane na dysku. Więc zatem z powiększaniem naszej kolekcji gier w wersjach pudełkowych, maleje nasze miejsce na dysku.

b603a1e1-b916-43e0-95fc-df8419ce43e3

Jak wybrać dysk zewnętrzny do Xbox One?

Konsola Xbox One posiada dwa porty USB, więc mamy możliwość podpięcia dwóch dysków jednocześnie. Należy pamiętać aby dysk nam działał musi wykorzystywać interfejs USB 3.0. Starsze generacje nie maja wsparcia do funkcjonowania dysków zewnętrznych. Jak twierdzi sam Microsoft używanie interfejsu USB 3.0 gwarantuje szybki odczyt i zapis gry.

Konsola została wyposażona w jeszcze jeden mankament, jakim jest brak możliwości podpięcia małych dysków. Nie ma możliwości podpięcia dysku mniejszego niż 256GB ponieważ nie będzie on działał. Należy kupić dysk większy niż 256GB.

Konfiguracja dysku pod użytek konsoli Xbox One.

Konfiguracja dysku przebiega w bardzo prosty sposób. Podłączamy nasz dysk do jednego z portu USB i czekamy aż zostanie wykryty przez naszą konsolę. Po wykryciu dysku zostaniemy zapytani o sformatowanie go. W tym celu wybieramy opcję ze chcemy sformatować. Ta czynność jest niezbędna ponieważ dysk w ten sposób zostanie przystosowany do działania z konsolą.

Propozycje dysków do konsoli z uwzględnieniem najważniejszych cech. Najlepszą propozycją dla posiadaczy Xbox One będą dyski posiadające minimum 1TB pojemności. Zagwarantuje to nam miejsca na sporą ilość posiadanych gier.

Ranking 5 dysków zewnętrznych do Xbox One


Jak wybrać dysk zewnętrzny do Xbox One? Konfiguracja dysku pod konsole.
4.3 (85%) 4 vote[s]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *