Jak wybrać aparat na prezent? 5 polecanych modeli

Aparat na prezent. To rzadko wybierana forma prezentu ze względu na dość wysokie ceny. W ofercie różnych producentów można znaleźć aparaty za kilka stówek, lecz ciężko tutaj mówić o dobrej jakości zdjęć i samego aparatu. Godne polecenia aparatu znajdują się w przedziale od 600 zł wzwyż. Przy aparatach z tej półki cenowej możemy więcej wymagać od aparatu. Te aparaty cyfrowe posiadają samodzielną możliwość ustawienia ekspozycji oraz są wyposażone w zoom optyczny, który jest bardzo ważne przy wyborze aparatu. W dzisiejszym poradniku dowiesz się jak wybrać najlepszy aparat cyfrowy na prezent.

Niech aparat za nas nie myśli.

Nie należy wybierać aparatów, które posiadają jedynie tryb auto. Tego typu aparaty myślą za nas co nie zawsze skutkuje oczekiwanymi efektami. Gdy osoba, która ma dostać aparat jest amatorem i nie miała wcześniej styczności z fotografią na początku będzie tylko używać trybu auto. Opanowanie podstawowych parametrów podczas wykonywania zdjęć nie jest trudne i tryb auto może już nie wystarczyć. Więc w takim wypadku warto zastanowić się nad wyborem droższego aparatu, który pozwoli rozwinąć umiejętności fotograficzne.

Dobra matryca to podstawa.

Dobra matryca światłoczuła to znaczy jak największa. Jak największą nie znaczy jak najwięcej megapikseli, lecz jak największy wymiar podawany w milimetrach. Najlepszym wyborem są matrycy typu CMOS. Matryce typu CMOS charakteryzują się możliwością fotografowania na wysokim ISO w słabych warunkach oświetleniowych bez lampy. Warto też, aby aparat był wyposażony w stabilizacje obrazu pozwoli to na uchwycenie zdjęć w ruchu bez rozmycia.

aparat na prezent

Lampa błyskowa.

Przed zakupem aparatu musisz upewnić się, że dany aparat będzie posiadał lampę błyskowa. Lampa błyskowa pozwoli nam na wykonywanie zdjęć, gdy jest już zbyt ciemno, aby zdjęcie było dobrze doświetlone. A gdy aparat będzie posiadał gorącą stopkę to tym lepiej, bo w przyszłości będzie można dokupić zewnętrzną lampę.

Rejestrowanie filmów.

Jest to opcja, bez której nie warto kupować aparatu. Dzisiejsze aparaty pozwalają na kręcenie bardzo dobrych jakościowo filmów. Podstawowe aparaty pozwalają na kręcenie filmów w rozdzielczości HD a te z wyższej półki Full HD, a nawet 4K. Ta opcja się przydaje do uwieczniania różnych chwil.

Poniżej znajdują się najbardziej polecane aparaty na prezent, które nadadzą się dla amatora, jak i średniozaawansowanego fotografa. Poniższe zestawienie uwzględnia aparaty takich producentów jak Sony, Nikon, Panasonic, Fujifilm, Canon. Zestawienie pomoże Ci wybrać idealny aparat na prezent urodzinowy, pod choinkę lub bez okazji.

Ranking 5 aparatów idealnych na prezent

Jak wybrać aparat na prezent? 5 polecanych modeli
5 (100%) 1 vote

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *