Jak używać kontrolera PS4 na komputerach typu MAC i PC?

DualShock 4 to świetny kontroler. Chciałbyś użyć go do grania w gry na Steamie, do stremowania z PS Now, czy emulacji? Oczywiście, że możesz. Wystarczy pobrać odpowiednie sterowniki i oprogramowanie do mapowania. Proces jest bardzo prosty i szybki. W artykule podajemy, jak zainstalować DualShock 4 na komputerach typu MAC i PC.

DualShock 4

Podłączanie DualShock 4 do komputera typu MAC

  • Podłącz pad do portu USB.
  • Następnie należy przycisnąć i przytrzymać przyciski PS i SHARE do czasu, aż załączy się panel świetlny. Gdy to zrobisz, kontroler znajdzie się w trybie parowania.
  • Otwórz Preferencje systemowe i następnie przejdź do zakładki Bluetooth. Kliknij przycisk „Paruj” znajdujący się mniej więcej na środku menu. Kontroler jest zsynchronizowany z komputerem poprzez moduł Bluetooth. Możesz teraz odłączyć go z portu USB. Pamiętaj, że pad do PS 4 możesz ładować, podłączając go do portu USB w komputerze.
  • Jeżeli chcesz wykorzystać możliwości DualShocka 4, otwórz emulator OpenEmu, który natywnie wspiera pad i załącz grę.

Dopiero pod koniec 2016 roku Steam dodał wsparcie dla padów PlayStation 4. Wcześniej było to niemożliwe. Wsparcie zapewnia prosty i intuicyjny system personalizacji przycisków pada. Wystarczy, że wejdziesz w tryb Big Picture, a następnie wejdziesz w sekcję Kontroler. Dalej „Obsługa kontrolera PS4”. W sekcji „Kontroler” możesz dowolnie zarządzać i ustawiać funkcje związane z padem.

Niestety na komputery typu MAC nie wypuszczono aplikacji Playstation Now. Jeżeli chcesz streamować gry, musisz skorzystać ze zdalnego streamowania PS4. Niestety aplikacja nie wspiera połączenia Bluetooth, wobec czego, aby korzystać ze streamowania, konieczne będzie fizyczne podłączenie pada do komputera.

Podłączanie DualShocka 4 do komputera typu PC

Nie jest to aż tak proste, jak na MACu, mimo to nie powinno sprawić problemów większości użytkownikom. Pierwszym krokiem jest pobranie darmowej aplikacji DS4Windows, która pozwala emulować kontrolery Xbox 360 (obsługiwane przez system Windows). Niektóre gry obsługują DualShock 4 bez aplikacji DS4Windows, jednak pobierając ją, uzyskujesz o wiele szersze możliwości personalizacji i kompatybilności.

Zainstaluj program, a następnie podłącz pad DualShock 4 do portu USB w PC’cie. Możesz również skorzystać z parowania Bluetooth. Aby to zrobić, musisz przycisnąć przycisk PS i SHARE na padzie do momentu, aż zacznie migać dioda.
Aby sparować pad, musisz wejść w Start, następnie Panel Sterowania, Sprzęt i Dźwięk i Urządzenia Bluetooth. Jeżeli program prosi o wpisanie kodu parowania, spróbuj wpisać kod: „0000”. Dalej postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi w aplikacji DS4Windows. Jest to intuicyjny i prosty program, więc nie powinieneś mieć problemów z jego obsługą.

Gdy już sparujesz kontroler, możesz używać go w wielu grach. Jeżeli chcesz korzystać korzystać ze Steama, konfigurowanie pada działa analogicznie, jak w przypadku MACa. Wejdź do widoku Big Picture, a następnie do sekcji Kontroler.
Na komputerach klasy PC możesz również streamować treści. Wystarczy użyć opcji zdalnego streamowania z PC’ta. Pamiętaj o podłączeniu pada przez port USB, lub użycia adaptera.

Bezprzewodowy adapter USB dla DualShock 4

Bezprzewodowy adapter USB umożliwia łatwe korzystanie z PS Now i streamowanie z PS4. Jest to oficjalnie wspierana i zalecana metoda.

U niektórych graczy podczas korzystania z adaptera mogą pojawić się niewielkie opóźnienia. Są to jednak rzadkie przypadki, a same lagi nie należą do uciążliwych.

Niewielka cena adaptera sprawia, że warto się nim zainteresować. Zwłaszcza gdy Sony oficjalnie wspiera to rozwiązanie i zachęca do jego korzystania.

DualShock to bez wątpienia jeden z lepszych padów wszech czasów. Dzięki łatwej instalacji i parowaniu możemy użyć go zarówno do grania na MACu, jak i PC’cie. Od teraz, jeżeli jesteś posiadaczem konsoli PS4, nie musisz korzystać z osobnego pada do konsoli i z osobnego do komputera.

Polecane pady

Jak używać kontrolera PS4 na komputerach typu MAC i PC?
5 (100%) 2 votes

Bestsellery morele.net

Bestsellery sklep-presto.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *