Jak sterować komputerem za pomocą telefonu z Androidem?

Czasy obsługi komputerem stacjonarnego lub laptopa jedynie za pomocą klawiatury i myszki odeszły dawno do lamusa. Teraz do tego celu wystarczy smartfon z Androidem na pokładzie oraz odpowiednia aplikacja.

1. Remote Control Collection

Jedna z najwyżej ocenianych aplikacji w Sklepie Play i nie przez przypadek.

Ta darmowa aplikacja pod swoim prostym interfejsem skrywa wiele użytecznych funkcji. Jest w stanie kontrolować klawiaturę i myszkę jak również zarządzać plikami i prezentacjami, a to nie wszystko.

Remote Control Collection

Remote Control Collection dzieli się na sześć kategorii które odpowiadają za poszczególne funkcjalności w komputerze. Mamy więc obsługę myszki, klawiatury, streaming ekranu na urządzenie mobilne, obsługa programów multimedialnych, prezentacji oraz rozpoznawanie mowy.

Remote Control Collection w sklepie Google Play

2. Remote Link (PC Remote)

Za kolejną aplikacje jest odpowiedzialna znana firma Asus. Przed zainstalowaniem programu na smartfonie lub tablecie, trzeba dodatkowo wyposażyć w podobną aplikacje nasz komputer, bez tego nie będziemy w stanie kontrolować urządzenia zdalnie.

Cechą Remote Link wyróżniającą na tle konkurencji jest fakt, iż możemy obsługiwać komputer za pomocą Asus ZenWatch, zarządzanie prezentacją będzie wtedy banalnie proste.

Remote Link (PC Remote)

Jeśli jestem fanem funkcjonalnych oraz ładnie wyglądających aplikacji, to z pewnością polubisz Remote Linka.

Jedyną bolączką na którą skarży się wielu użytkowników, są często pojawiące się reklamy, jednak nie jest to niczym dziwnym skoro aplikacja jest darmowa.

Remote Link (PC Remote) w sklepie Google Play

3. Chrome Remote Desktop

Podobnie jak w przypadku Asusa, tak i w przypadku programu od Google najpierw trzeba zainstalować odpowiednie rozszerzenie do przeglądarki Chrome, aby można było kontrolować komputer.

Chrome Remote Desktop jest rozwijane od dłuższego czasu, dzięki czemu jest to solidnie wykonana aplikacja, która dobrze działa nie tylko na systemach Windows, ale również na urządzeniach od Apple.

Chrome Remote Desktop

Tak długo, jak jesteś zalogowany do konta Google na swoimi telefonie, co komputer który obsługujesz, aplikacja Chrome Remote Desktop pozwolić Ci w dowolny sposób sterować komputerem bezprzewodowo z ekranu smartfona.

Chrome Remote Desktop w sklepie Google Play

4. Unified Remote

Do największych zalet Unified Remote można zaliczyć szybkość i łatwość konfiguracji oraz fakt, iż została ona wyposażona w ponad 90 wbudowanych programów, które pomogą nam obsługiwać komputer zdalnie.

Unified Remote

Aplikacje muzyczne są również obsługiwane przez Unified Remote. Teraz nie siedząc przy komputerze możemy zmieniać piosenki w takich programach jak: Spotify, iTunes czy Google Music. Do tego kontrolować takie serwisy, jak YouTube czy Netflix.

Unified Remote w sklepie Google Play

5. TeamViewer do zdalnej pomocy

TeamViewer w wersji na Androida jest szybki i bezpieczeny, bez problemu przekopiujemy za jego pomocą pliki na różne urządzenia.

Co ważne aplikacja ta nie wymaga instalacji swojego komputerowego odpowiednia. Wystarczy pobrać TeamViewer wprowadzić ID komputera którym chcemy zarządzać, hasło i możemy korzystać.

TeamViewer

Choć program ten jest szczególnie przeznaczony do biznesowych rozwiązań, to sprawdzi się on również w domu.

TeamViewer do zdalnej pomocy w sklepie Google Play

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *