Jak skutecznie zablokować reklamy w przeglądarce?

Wyskakujące reklamy typu pop-up oraz wszelkiej maści inne treści o znamionach spamu wyświetlające się na kolejnych przeglądanych przez nas stronach potrafią mocno nadwyrężyć naszą cierpliwość, zdrowie oczu, a także szybkość ładowania witryn.

Wielu użytkowników broni się przed na siłę wciskanymi reklamami na wiele sposobów. Blokowanie reklam w sieci jest całkowicie legalnym procederem, który warto wdrożyć do codziennego konsumowania internetowych treści. W tym artykule podamy skuteczne metody blokowania reklam w każdej popularnej przeglądarce internetowej.

Blokowanie wyskakujących reklam w przeglądarce Google Chrome

Google Chrome

Żeby zablokować reklamy pop-up w Google Chrome, należy kliknąć trzy poziome kreski na górnym toolbarze w prawym rogu. Następnie przechodzimy przez następujący proces:

Z rozwijalnego menu wybierz Ustawienia i kolejno zaznacz opcję Pokaż ustawienia zaawansowane. Przeglądarka przekieruje Cię do sekcji Dostosowywanie i kontrolowanie Google Chrome.

Kolejno przechodzimy do menu Prywatność i dalej w zakładce Wyskakujące okienka zaznaczamy opcję: Nie zezwalaj na pokazywanie wyskakujących okienek w żadnej witrynie (zalecane).

W ten sposób możemy znacząco ograniczyć niechciane reklamy. Metoda ta nie zapewnia jednak pełnej ochrony przed tego typu treściami. Na końcu artykułu przedstawimy dodatkowe narzędzia chroniące przed spamem i reklamami, jakie możemy zainstalować w każdej z omówionych w tekście przeglądarek.

Blokowanie wyskakujących reklam w przeglądarce Mozilla Firefox

Mozilla Firefox

Blokowanie reklam w Mozilla Firefox jest bardzo proste. Wystarczy, że wybierzemy rozwijalne menu znajdujące się pod postacią trzech poziomych kresek w górnym rogu ekranu na poziomie głównego toolbaru.

Po rozwinięciu menu wybieramy zakładkę Opcje i dalej przechodzimy do zakładki Treść. W niej w sekcji Wyskakujące okna zaznaczamy opcję: Blokowanie wyskakujących okien.

Jak widać, proces w tej przeglądarce jest szybki i możemy wykonać go w kilku krokach.

Blokowanie wyskakujących reklam w przeglądarce Internet Explorer

Internet Explorer

Żeby zablokować wyskakujące reklamy w tej przeglądarce, należy wejść w rozwijane menu pod przyciskiem Narzędzia, który znajduje się w górnym prawym rogu przeglądarki. Następnie w tym menu przechodzimy do sekcji: Blokowanie wyskakujących okienek i w kolejnym rozwiniętym menu zaznaczamy opcję: Włącz blokowanie wyskakujących okienek.

Blokowanie wyskakujących reklam w przeglądarce Opera

Opera

Przeglądarka Opera nie udostępnia użytkownikom możliwości samodzielnego ustawiania opcji blokowania reklam. W zamian twórcy oferują algorytm, który sam odróżnia niechciane wyskakujące reklamy od okienek otwieranych przez użytkownika. Poza tym skutecznym rozwiązaniem jest instalacja rozszerzenia od firm trzecich, które blokuje reklamy.

Blokowanie wyskakujących reklam w przeglądarce Safari

Safari

Apple w swojej przeglądarce również nie udostępnia użytkownikom opcji samodzielnego blokowania reklam. W zamian otrzymują oni inteligentny algorytm, który tak, jak w przypadku przeglądarki Opera, sam określa, co jest niechcianą reklamą, a co nie. Tutaj również zalecamy dodatkową instalację programu antyreklamowego.

Do przeglądarki Safari warto skorzystać z darmowego programu AdBlock Plus Safari, wypuszczonego przez firmę trzecią i dedykowanego przeglądarce od firmy Apple.

Oprogramowanie blokujące reklamy

Najlepsze rezultaty osiągniemy, gdy połączymy natywne przeglądarkowe blokowanie reklam wraz z dodatkowymi wtyczkami i programami służącymi do eliminowania wyskakujących okienek pop-up i innych form reklam.

W tym celu możemy zainstalować najpopularniejszy program tego typu – AdBlock w jednej ze swoich wielu odmian i wariantów. Jednym ze skuteczniejszych jest AdBlock Plus. Poza tym możemy wybrać program AdFender i AdMuncher.

AdFender jest darmowym oprogramowaniem, które doskonale współpracuje z każdą opisywaną w tym artykule przeglądarką. Jego jedyną wadą może być menu w całości w języku angielskim. Współpracuje z systemami Windows od wersji XP.

AdMuncher to kolejny, niemal identyczny program blokujący reklamy. W sposobie działania nie różni się niczym specjalnym od AdFendera i AdBlocka. Jego menu również jest dostępne w języku angielskim i również współpracuje z systemami od Windows XP wzwyż. Poza blokowaniem reklam posiada również kilka pomniejszych funkcji związanych z zachowaniem prywatności w sieci.

Polecane laptopy

Jak skutecznie zablokować reklamy w przeglądarce?
5 (100%) 2 votes

Bestsellery morele.net

Bestsellery sklep-presto.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *