Jak odczytać hasło do sieci Wi-Fi?

Hasło do Wi-Fi podaje się zazwyczaj tylko za pierwszym razem przy konfiguracji komputera, potem o nim całkowicie zapominamy. A co jeśli go nie zapisaliśmy, a jest nam ono potrzebne? W tym wpisie przedstawimy prostą metodę w której pokażemy, gdzie w komputerze znajduje sie hasło Wi-Fi.

Sprawdzanie hasła w systemie Windows

Pamiętajmy jednak, że sposób ten zadziała wyłącznie wtedy, kiedy aktualnie jesteśmy podłączeni do sieci lub byliśmy w przeszłości.

Włącz Eksplorator Windows i udaj się do tej lokalizacji: Panel sterowania -> Sieć i Internet -> Centrum sieci i udostępniania.

wi-fi centrum sieci i udostępniania

W tym oknie klikamy na nazwę sieci Wi-Fi, z którą komputer jest połączony, a do którego hasła nie pamiętasz. Otworzy się nowe okno w którym klikamy na „Właściwości sieci bezprzewodowej„.

wi-fi stan sieci

W kolejnym oknie wybierz zakładkę „Zabezpieczenia„, a następnie zaznacz okienko o nazwie „Pokaż znaki„. W tym miejscu pojawi się hasło do sieci Wi-Fi.

Restart routera

W przypadku niektórych sytuacji powyższy sposób może się nie sprawdzić, co wtedy? Możliwością jest zrestartowanie urządzenia do ustawień fabrycznych, potrzebny jest tylko wtedy fizyczny dostęp do urządzenia. W każdym sprzęcie restart może wyglądać trochę inaczej, ale wystarczy zajrzeć do instrukcji, aby dowiedzieć się jak to dokładnie zrobić.

wi-fi restart

Ranking 5 najlepszych routerów

Jak odczytać hasło do sieci Wi-Fi?
5 1