Jak naprawić problemy z aktualizacją w Windows 7?

Częstym problem pojawiającym się po instalacji systemu operacyjnego Windows 7, są aktualizacje które z nieznanych przyczyn nie chcą się pobrać.

Tak jak to zostało przedstawione na poniższym screenie, program Windows Update próbuje znaleźć aktualizacje, ale nawet po upływu bardzo długiego czasu nic nie jest w stanie znaleźć i aktywny pasek nigdy nie znika.

windows 7 problem z aktualizacją

Kolejnym problemem jest bardzo wysokie zużycie procesora oraz pamięci RAM podczas przeprowadzania tej operacji, co ostatecznie sprawia, że komputer nie nadaje się do użytku, gdyż jest zbyt bardzo obciążony.

Przyczyna problemu

Może wydać się to dla niektórych dziwne, ale winny w tej sytuacji jest sam Microsoft, który wydał aktualizację Windows Update której to sam program w starszej wersji nie jest w stanie pobrać.

Rozwiązanie problemu z aktualizacjami

Na szczęście istnieje dość prosty sposób, aby pozbyć się całkowicie tego problemu i sprawić, że Windows Update znów będzie w stanie znajdować nowe aktualizacje i je pobierać.

Poniżej znajdziesz listę aktualizacji, które należy pobrać i zainstalować. Są to łatki, które uaktualnią klienta Windows Update. Aktualizacje są zarówno dla wersji 32-bitowej jak i 64-bitowej, więc przed pobraniem należy sprawdzić jaką wersje mamy na swoim komputerze.

Ważne!

Przed instalacją poniższych aktualizacji będziesz musiał prawdopodobnie wyłączyć usługę Windows Update. Zrobisz to za pomocą Menedżera zadań (CTRL+ALT+DEL) i wybierając zakładkę „Usługi„, a następnie usługę o nazwie „wuauserv” opisaną Windows Update. Należy na niej kliknąć prawym przyciskiem myszki i wybrać z listy poleceń „Zatrzymaj usługę” i po tym dopiero rozpocząć instalacje.

Aktualizacje dla systemu Windows 7 32-bit (x86):

Aktualizacje dla systemu Windows 7 64-bit (x64):

Po zainstalowaniu wyżej wymienionych aktualizacji, zrestartuj komputer i sprawdź za pomocą Windows Update, czy są jakieś nowe aktualizacje. Za pierwszym razem może to zająć od 20 minut do nawet godziny, bądź cierpliwy, aktualizacje zostaną znalezione. Ekran z komunikatem „Trwa wyszukiwanie aktualizacji…” powinien zniknąć na dobre.

Polecane zestawy komputerowe

Jak naprawić problemy z aktualizacją w Windows 7?
5 1
Gazetka Morele.net
Poznaj wyjątkowe ekspresy Nespresso, teraz w promocji do 100 złotych taniej