Jak naprawić błąd aplikacji 0xc00000ba? Czym jest błąd 0xc00000ba?

Pojawienie się błędu aplikacji 0xc00000ba jest wynikiem źle skonfigurowanego systemu i braku niektórych wpisów rejestru. Komunikat z nazwą tego błędu wyświetlający się w momencie, gdy uruchamiamy jakąś aplikacje oznacza, że wystąpił problem związany z plikami systemowymi.

Czym jest błąd 0xc00000ba?

Ciąg znaków wyświetlany w komunikacie przedstawiony w formacie heksadecymalnym opisuje szczegóły błędu. Kod ten zawiera w sobie między innymi informacje na temat miejsca wystąpienia problemu i powodu pojawienia się tego zdarzenia. Zapis ten stanowi ułatwienie identyfikacji problemów dla producentów oprogramowania na systemy Windows. Mimo tego, iż kod zawiera w sobie przydatne informacje, to znalezienie źródła problemu może być niejednoznaczne. Szczególnie dla osoby, która nie posiada fachowej wiedzy w tym zakresie.

Co powoduje wystąpienie błędu 0xc00000ba?

Wystąpienie błędu 0xc00000ba jest ściśle związane z uszkodzeniem plików systemu Windows. Przyczyną nieprawidłowego działania systemu i problemów z plikami systemowymi może być wiele. Najczęściej będzie to przeprowadzenie niepełnej instalacji oprogramowania (np. wskutek wyłączenia się komputera), lub niecałkowitego odinstalowania aplikacji. Również, gdy przywracamy  normalny stan systemu po ataku wirusa lub oprogramowania typu malware mogą pojawić się braki w plikach systemowych, które spowodują pojawienie się komunikatu o błędzie. Nawet niespodziewane wyłącznie komputera podczas pracy, np. wskutek braku w dostawie prądu może spowodować taki stan rzeczy.

Tego typu aktywności mogą prowadzić do usunięcia części informacji w plikach systemowych, bądź ich złego powiązania, czego skutkiem jest niepoprawne działanie aplikacji. W efekcie, podczas uruchamiania aplikacji spotkamy się z pojawieniem się komunikatu o błędzie 0xc00000ba i wyłączeniem programu. Taki obrót spraw może skutecznie uniemożliwić pracę.

Jak naprawić błąd aplikacji 0xc00000ba?

Rozwiązać omawiany problem można na trzy sposoby, z czego dwa z nich polecane są użytkownikom o mniejszej wiedzy i płynności w poruszaniu się po systemie operacyjnym. Opcja pierwsza polega na przywróceniu systemu przy pomocy wbudowanej aplikacji Przywracanie Systemu w środowisku Windows. Oprogramowanie przywróci stan systemu do momentu, w którym został utworzony punkt przywracania. Kolejną i równie bezpieczną co przywracanie systemu opcją jest skorzystanie ze specjalnego oprogramowania usuwającego błędy systemu. Aplikacja tego typu skanuje rejestr wpisów systemu w poszukiwaniu błędów, a następnie usuwa problemy i pozbywa się duplikatów konkretnych wpisów. Narzędzia można używać również prewencyjnie utrzymując porządek w systemie i zmniejszając ryzyko wystąpienia podobnego zdarzenia. Trzecia opcja dotyczy manualnego naprawiania wpisów rejestru w systemie. Wiąże się to z dużą odpowiedzialnością, gdyż nieumiejętna manipulacja w plikach systemowych i rejestrze może spowodować uszkodzenie systemu.

Opcja pierwsza (przywracanie systemu)

  1. Uruchom komputer i zaloguj się jako administrator,
  2. naciśnij przycisk Start na Pasku Zadań, następnie wybierz zakładkę Wszystkie Programy, kolejno Akcesoria, Narzędzia Systemowe i wybierz opcję Przywracanie Systemu,
  3. otworzy się okno aplikacji, w którym można wybrać opcje Zalecane Przywracanie (o ile proponowany punkt dotyczy momentu sprzed pojawienia się problemu), lub wybrać inny punkt przywracania z listy,
  4. Następnie należy kliknąć przycisk Dalej, a po przywracaniu systemu uruchomić ponownie komputer.

Opcja druga (skorzystanie z programu naprawczego)

  1. Pobierz oprogramowanie do usuwanie błędów systemu,
  2. zainstaluj program i naciśnij przycisk Scan Now,
  3. poczekaj aż program przeprowadzi skanowanie, a następnie naciśnij przycisk Repair All,
  4. uruchom ponownie komputer.

 

Polecane zestawy komputerowe


Jak naprawić błąd aplikacji 0xc00000ba? Czym jest błąd 0xc00000ba?
5 (100%) 1 vote

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *