Jak naprawić błąd 0xc000007b podczas uruchamiania gry

Błąd 0xc000007b pojawia się z powodu uszkodzenia plików systemowych, na przykład podczas wyłączenia lub zrestartowania komputera w czasie rozgrywki. W wyniku czego niektóre z plików mogą się niewłaściwie zapisać.

W niektórych przypadkach komunikat z tym błądem oznacza brak zainstalowanej biblioteki DirectX (lub jej uszkodzenie), .Net Framework, Visual C++ lub problemy z sterownikami karty graficznej.

Błąd 0xc000007b – rozwiązanie

błąd 0xc000007b

Tak jak wyżej wspomniałem błąd ten najczęściej pojawia się w wyniku uszkodzenia plików, poniżej prezentuje kroki które trzeba wykonać, aby uporać się z tym errorem.

  1. Na początek zaktualizuj sterowniki karty graficznej, w szczególności jeśli masz kartę od NVIDIA. W tym przypadku warto jest nawet je odinstalować i zainstalować ponownie.
  2. Spróbuj uruchomić grę jako administrator.
  3. Zainstaluj / zaktualizuj biblioteki DirectX, Visual C++ oraz .Net Framework. Wszystkie pliki powinny być pobrane z oficjalnej strony Microsoft.
  4. Sprawdź czy problem występuje przy uruchomianiu innych gier, jeśli nie to zainstaluj ponownie tą konkretną produkcją z którą masz kłopot.
  5. Wciśnij Windows + R i wpisz komendę „cmd„. W konsoli wpisz: „sfc / scannow„. Za pomocą tej komendy zeskanujesz i naprawisz pliki z błędami.
  6. Przywróć system z okresu przed pojawieniem się błędu.
  7. Zainstaluj ponownie system Windows.

Polecane zestawy komputerowe


Jak naprawić błąd 0xc000007b podczas uruchamiania gry
5 (100%) 1 vote

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *