Jak działa Dual SIM w Huawei p10? Czym jest Dual SIM?

Huawei P10 to jeden z bardziej zaawansowanych smartfonów, który może zainteresować przede wszystkim miłośników fotografowania. Produkt posiada elegancką, poręczną obudowę i jasny, dobrej jakości wyświetlacz – 2.5D 5,1” 1920×1080 pikseli, który oferuje rozdzielczość Full HD. Ekran, dla większej wytrzymałości, pokryty został szkłem Gorilla Glass 5.  Ponadto, producent wyposażył ten model w podwójną kamerę 12 Mpix + 20 Mpix (przygotowaną we współpracy z firmą Leica), dzięki którym zdjęcia i filmy stają się w oczach użytkownika unikalną pamiątką.

Urządzenie o szerokim zapleczu komunikacyjnym, ma też czytnik linii papilarnych na przednim panelu. Sprawne działanie systemu, wysoka wydajność w grach oraz 4 GB Ram i 64 GB pamięci wewnętrznej sprawiają, że model ma spore możliwości. W połączeniu ze znacznie niższą ceną, w porównaniu z innymi modelami o podobnych parametrach, staje się poważną konkurencją.

Inne parametry techniczne Huawei P10:

  • Android 7.0 Nougat z EMUI 5.1
  • LTE
  • dual SIM (2x nanoSIM lub nanoSIM + microSD – standby)
  • GPS
  • Wi-Fi
  • Bluetooth
  • port USB typu C
  • akumulator litowo-polimerowy o pojemności 3200 mAh
  • wymiary: 145,3×69,3×6,98 mm
  • waga: 145 gramów

Wydawać się może, że smartfon nie posiada ładowania bezprzewodowego, wodoszczelnej obudowy, czy kilku wymyślnych funkcji, co można uznać za minusy tego modelu. Jednakże w większości sklepów smartfon ten jest tańszy o kilkaset złotych od konkurentów tj: Samsunga Galaxy S8,  LG G6 czy iPhone 7. Huawei p10 działa sprawnie, posiada bardzo dobre parametry techniczne i przeciętny czas pracy baterii. Na co dzień korzysta się z niego po prostu przyjemnie. Są to wystarczające powody, aby wybrać właśnie ten model.

Dual SIM w Huawei p10

Smartfony umożliwiające jednoczesne korzystanie z dwóch kart SIM cieszą się coraz większą popularnością. Nie ma w tym nic dziwnego, taka opcja to dla wielu osób olbrzymie ułatwienie. Warto wiedzieć, czym charakteryzują się poszczególne typy tej technologii.

Weźmy pod lupę funkcję Dual SIM w tym modelu. Występuje ona w wersji hybrydowej – co teraz jest standardem w droższych smartfonach. Pod pojęciem hybrydowego Dual-SIMu rozumiemy slot, który łączy dwie opcje tj. może być wykorzystany w dwóch wariantach: SIM + SIM oraz SIM + microSD. Dwa gniazda nanoSIM, umożliwiające korzystanie z dwóch numerów zamiennie z nanoSIM i microSD – w chwili, gdy chcemy rozszerzyć pamięć wewnętrzną modelu (której jest 64GB). Konsekwentnie: działają albo dwie karty SIM, albo jedna wraz z kartą microSD. W praktyce korzystanie z dwóch kart SIM oznacza pewne ograniczenie przestrzeni na zapisane pliki i zainstalowane w urządzeniu aplikacje. Takie rozwiązanie w  pewnych przypadkach może okazać się kłopotliwe dla użytkownika.

Ponadto, zastosowany Dual SIM w tym modelu jest typu Standby. Takie rozwiązanie powoduje, że telefon obsługuje tylko jedną kartę w momencie nawiązania połączenia. Dzieje się tak, ponieważ obie karty SIM naprzemiennie korzystają z jednej anteny GSM, która wbudowana jest w nasz telefon komórkowy. Konsekwentnie, prowadząc rozmowę na pierwszej karcie, otrzymamy połączenie na drugą, dowiemy się o niej dopiero po zakończeniu  pierwszej. Jedną z opcji jest także możliwość ustawienia priorytetowej karty transmisji danych i dzwonienia.

Podsumowując, Huawei P10 to model, który oferuje duże zaplecze możliwości i przyjaznych funkcji, mimo kilku pozornych wad. Przed zakupem wymarzonego telefonu, warto zatem upewnić się, jakie rozwiązanie Dual SIM zostało zastosowane w określonym smartfonie. Pozwoli to na dopasowanie parametrów technicznych urządzenia do naszych oczekiwań i potrzeb.

Polecane smartfony Huawei


Jak działa Dual SIM w Huawei p10? Czym jest Dual SIM?
5 (100%) 1 vote

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *