Internet działa wolno, jak zwiększyć prędkość internetu?

Czy istnieje sposób na przyśpieszenie naszego połączenia internetowego? Oczywiście, że tak, w poniższym poradniku przedstawiamy zestaw tricków, dzięki którym przyśpieszysz prędkość swojej sieci nawet dwukrotnie!

Czym jest przepustowość?

Na początek trochę teorii, przepustowość jest to maksymalna ilość informacji jaka może być przesyłana przez dany kanał komunikacyjny w jednostce czasu. W praktyce oznacza to, iż im większa przepustowość łącza, tym szybszy nasz internet jest.

Jak sprawdzić prędkość internetu?

Prędkość internetu możemy sprawdzić na wiele sposobów, najprostszym z nich, jest skorzystanie z jednego z wielu portali testujących nasze łącze. Najpopularniejszym z nich jest speedtest.net, dzięki niemu możemy w łatwy i intuicyjny sposób sprawdzić jaka jest rzeczywista prędkość naszego łącza.

Jakie są zalecane prędkości łącza, do streamowania filmów

  • 0.5 Megabita na sekundę (500 kbps) – Podstawowa prędkość wymagana do oglądania filmów 240p
  • 1.5 Megabita na sekundę (1,500 kbps) –Zalecana minimalna prędkość do korzystania z portali streamujących
  • 3.0 Megabita na sekundę(3,000 kbps) – Zalecane prędkość do filmów jakości 480p
  • 5.0 Megabita na sekundę (5,000 kbps) – Zalecane prędkość do filmów jakości High Definition 1080p
  • 25 Megabita na sekundę (25,000 kbps) – Zalecane prędkość do filmów jakości Ultra HD 2160p

zwiększyć prędkość internetu

Jak zwiększyć prędkość internetu?

Zasięg sieci

Jeżeli masz w przypadku Twojego połączenia internetowego, występują dziwne skokowe opóźnienia, lub zerwania połączeń, najprawdopodobniej jesteś ofiarą słabego zasięgu. Pamiętaj, że każda ściana, każdy mebel jest barierą osłabiającą zasięg Twojej sieci. Najlepiej, żeby router był ustawiony w centrum domu, na wyższej wysokości, żeby uniknąć tłumienia fal w wyniki kolizji.

Zmień kanał sieci WiFi

Jeżeli mieszkasz na gęsto zaludnionym obszarze, najprawdopodobniej ma miejsce tłumienie fal sieci bezprzewodowej w wyniku ich nakładania. W tym przypadku warto skorzystać z darmowego programu Wlan Scanner Acrylicdzięki któremu dowiesz się, które kanały sieci WiFi, są najbardziej okupowane, dzięki czemu unikniesz nakładania się fal.

Po kablu szybciej

Jeżeli masz problemy z niższą prędkością internetu, niż informuje dostawca, możesz być ofiarą ścian mocno tłumiących. W takim przypadku warto „przesiąść się” na połączenie przez kabel Ethernet. Dzięki temu unikniesz strat powstających w wyniku tłumienia fal, dzięki czemu, będziesz w stanie wyciągnąć maksimum ze swojego łącza.

 

 

Ranking 5 parowarów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *