Intel zmienia nazewnictwo procesorów Atom. Będzie łatwiej.

Konferencja MWC 2015 w Barcelonie przyniosła sporo nowości, także w dziedzinie podzespołów. Firma Intel zaprezentowała nową generacje procesorów Atom. Wprowadzono także system oznaczeń, który znacznie ułatwi ich podział względem wydajności. Trzy nowe serie są znane pod nazwami Atom x3, Atom x5 oraz Atom x7.

 

Seria procesorów Atom znajduję swoje zastosowanie przede wszystkim w smartfonach i tabletach, współpracujących zarówno z systemem Android jak i Windows. Ich głównym zadaniem jest zapewnienie wydłużenia czasu pracy podczas zasilania akumulatorowego.

Dotychczas brak klasyfikacji procesorów Atom mógł sprawiać trochę kłopotów, gdyż brak odpowiednich oznaczeń utrudniał rozpoznanie, który model charakteryzuje się jaką wydajnością. Wprowadzona zmiana nazewnictwa na pewno ułatwi podjęcie decyzji podczas zakupu.

 

Intel Atom

 

Atom x3 (znane wcześniej jak SoFIA) to low-endowy układ o najmniejszej wydajności, przeznaczony przede wszystkim dla tanich smartfonów. Seria dzieli się w zależności od funkcji dostarczanych przez SoC. Najtańsze układy będą zintegrowane z modułem 3G, natomiast te „lepsze” będą obsługiwać LTE.

Atom x5 i Atom x7 to czterordzeniowe procesory, przeznaczone dla urządzeń z wyższej półki. Atom x5 to średniak w swojej klasie, natomiast x7 to model o największej wydajności. Zarówno x5 jak i x7 są posiadają 14-nanometrowe rdzenie oraz wykorzystują układ graficzny Intel 8. Ponadto wyposażone są w modem LTE, umożliwiający pobieranie danych z prędkością do 450Mbps.

[Źródło:Intel]
Intel zmienia nazewnictwo procesorów Atom. Będzie łatwiej.
Oceń post

Bestsellery morele.net

Bestsellery sklep-presto.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *